Bezpieczeństwo dzieci
Rozmiar czcionki
- Bezpieczeństwo dzieci
- Nie strać z oczu swojej pociechy! Ubiegła niedziela była pracowita dla policjantów z Częstochowy. Oprócz jasnogórskich dożynek mundurowi zabezpieczali także Festiwal Kolorów w Parku Lisiniec. W wydarzeniach uczestniczyło wiele rodzin z dziećmi, dlatego w tym dniu dzielnicowi z komisariatu I postanowili zatroszczyć się o najmłodszych, rozdając im jaskrawe czapeczki i opaski na rękę w ramach akcji „Mamo! Tato! Tutaj jestem”. Policjanci apelowali do opiekunów małych dzieci o zwiększenie uwagi i czujną obserwację swoich pociech w dużych skupiskach ludzi.
- Stąpając po cienkim lodzie narażasz się na niebezpieczeństwo Okres zimowy to czas zabawy na świeżym powietrzu przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Jednak trzeba pamiętać też o tym, że dzieci miewają różne pomysły, a nieprzemyślane i lekkomyślne korzystanie z uroków zimy może zakończyć się tragicznie. Dlatego kontrolujmy, gdzie bawią się nasze dzieci. Uczulmy je na niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą zabawa na zamarzniętych stawach, rzekach i jeziorach.
- „Nieme wołanie o pomoc” - naucz tego gestu swoje dziecko Policjanci z częstochowskiej komendy miejskiej wspólnie z urzędnikami miejscowego magistratu rozpoczęli kampanię „Naucz tego znaku swoje dziecko”. Głównym założeniem akcji jest promowanie międzynarodowego znaku „POMÓŻ MI”. Rozpowszechnienie tego gestu pozwoli rozwinąć świadomość i wyczulić społeczeństwo na nieme wołanie o pomoc.
- Nie każde zaginięcie ma szczęśliwe zakończenie… Mamo! Tato! Tutaj jestem! Każdego dnia Policja otrzymuje zawiadomienia o zaginięciach osób. Najmniej zgłoszeń dotyczy małoletnich do 11 roku życia, a więc osób, które zdecydowanie wymagają czujnej opieki dorosłych. W większości przypadków zaginięcie tak małego dziecka jest wynikiem niedostatecznego nadzoru ze strony rodzica czy opiekuna. Najłatwiej zgubić dziecko w zatłoczonych miejscach, ale tak naprawdę do zaginięcia może dojść wszędzie. Częstochowska Policja w ramach kampanii „Mamo! Tato! Tutaj jestem” zainicjowanej przez Śląską Policję apeluje do dorosłych opiekunów, by zwracali uwagę na to, gdzie jest i co robi ich pociecha, by nie narazić jej na niebezpieczeństwo.