Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Policjant, który mi pomógł 2017
Zielona Strefa

Ruch drogowy

 1. Jednośladem bezpiecznie do celu – karta rowerowa. Zapraszamy na egzamin praktyczny

  Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, a słoneczne i pogodne dni zachęcają do rekreacji na świeżym powietrzu. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, którzy planują przejażdżki rowerem policjanci z Częstochowy wspólnie z WORD w Częstochowie i Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Scout zapraszają na „Wakacyjną podróż rowerem”. Podczas eventu uczestnicy będą mieli możliwość zaliczyć część praktyczną egzaminu na kartę rowerową.

 2. Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie – zakończenie II edycji „Drogowskazu dla młodych”

  „Drogowskaz dla młodych” zakończył się w ubiegłą niedzielę. Na Torze Fiata w Bieruniu rywalizowało 6 uczniów z częstochowskich szkół średnich. Oprócz doskonałej zabawy, młodzi kierowcy zdobyli garść przydatnych informacji i doskonalili swoje umiejętności prowadzenia pojazdu. Nagrody wręczył mł. insp. Mariusz Strzelecki Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie.

 3. Punkt kontroli autokarów

  Dla wielu osób wakacje to czas wyjazdów na zorganizowane wczasy, obozy czy kolonie. Prosimy organizatorów wypoczynku dla dzieci, ich opiekunów i rodziców o odpowiednio wcześniejsze informowanie, z co najmniej 5 dniowym wyprzedzeniem, o konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokarów.

 4. Mierzyli prędkość kierującym. Ujawnili 184 wykroczenia

  Częstochowska drogówka prowadziła w środę działania "Prędkość". Policjanci w białych czapkach ujawnili prawie 200 wykroczeń, z czego 124 wykroczenia dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości. Apelujemy o rozsądek za kierownicą.

 5. Uczyli dzieci bezpiecznych zachowań na drodze

  Policjanci z częstochowskiej drogówki odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej w Częstochowie, by porozmawiać o bezpieczeństwie. Oprócz przeprowadzonej prelekcji na temat zachowania się na drodze, z policjantami przyjechał także Sznupek – maskotka śląskiej policji.

 6. Jednośladem bezpiecznie do celu - rower

  Sezon aktywności na świeżym powietrzu w pełni. By każdy rowerzysta bezpiecznie dotarł do celu, najważniejsze jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Apelujemy o rozsądek, wzajemną życzliwość i szacunek na drodze.

 7. Piraci drogowi z bmw w obiektywie policyjnego radaru

  Policjanci z częstochowskiej grupy SPEED zatrzymali 2 kierowców bmw, którzy na tym samym odcinku drogi znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość. Oprócz wysokiej grzywny, zostali ukarani 10 punktami karnymi i stracili swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Apelujemy o rozsądek na drodze!

 8. Pierwsze „prawo jazdy” dla uczniów podstawówki

  6 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej w Starczy odbył się egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu praktycznego przystąpiło 38 uczniów, którzy wcześniej pozytywnie zaliczyli egzamin teoretyczny. W komisji egzaminacyjnej uczestniczył dzielnicowy Komisariatu Policji w Poczesnej asp. sztab. Jerzy Puszczewicz.

 9. W ciągu 15 minut dwukrotnie wpadł na przekroczeniu prędkości

  Młody kierowca bmw pędził z prędkości 108 km/h na „pięćdziesiątce”. Za brawurę na drodze został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, 10 punktami karnymi oraz stracił prawo jazdy. Zirytowany kontrolą, z piskiem opon odjechał z miejsca kontroli. Tym razem policyjny radar wskazał już prędkość 137 km/h...

 10. Dziś kolejne działania Bezpieczny Pieszy

  Na drogach miasta i powiatu częstochowskiego prowadzone są dzisiaj działania „Bezpieczny pieszy”. Policjanci zwrócą uwagę na kierujących, którzy popełniają wykroczenia względem pieszych, ale również na zachowanie samych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o rozsądek na drodze.

Powrót na górę strony