Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Zapewnij sobie dobrą widoczność zimą

  W końcu przyszła! Długo wyczekiwana, piękna zima. Miejmy nadzieję, że nikogo nie zaskoczyła i każdy zdążył się do niej solidnie przygotować. Piesi zaopatrzyli się w ciepłe czapki, rękawiczki i przede wszystkim elementy odblaskowe, a kierowcy sprawdzili stan techniczny swoich pojazdów i wyposażyli się w akcesoria do odśnieżania. Korzystając z uroków zimy nie zapominajmy o naszym bezpieczeństwie.

 2. Spowodował wypadek i uciekł. Powodem był nie tylko alkohol...

  W piątek na ulicy Piłsudskiego w Częstochowie doszło do wypadku, w którym ranna została kierująca fiatem. Sprawca uciekł pieszo, nie udzielając jej pomocy. Kilkaset metrów dalej patrol Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie zatrzymał 48-latka. Był pijany. Jak się okazało, posiadał też zakaz prowadzenia pojazdów i miał przy sobie narkotyki. Decyzją prokuratora, został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 3. Z 3 promilami i 23-tonowym ładunkiem

  Policjanci, którzy na co noszą białe czapki, wyczuwają zagrożenie na drodze na odległość. Tak było i tym razem. Zatrzymany do kontroli kierowca iveco, który w naczepie przewoził 23 tony płyt wiórowych, miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne...

 4. Zakończenie kampanii "Bezpieczeństwo bez barier"

  Kampania "Bezpieczeństwo bez barier" zrealizowana została przez częstochowski ruch drogowy i Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Częstochowie przy współpracy z Fundacją Eltrox Razem Bezpieczniej. Jej celem było podniesienie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego i pokazanie, że droga jest miejscem dla każdego. W zeszły czwartek w auli Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odbyło się oficjalne zakończenie i podsumowanie akcji.

 5. Sprawdź uprawnienia kierowcy na stronie gov.pl

  Już niedługo polscy kierowcy nie będą mieli obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy podczas kontroli. Od 5 grudnia br. wchodzą w życie przepisy, które znoszą obowiązek posiadania tego dokumentu.

 6. Policjanci otrzymali piktogramy - usprawni to komunikację z osobami niesłyszącymi

  W ramach trwającej kampanii "Bezpieczeństwo bez barier" Wydział Ruchu Drogowego KMP w Częstochowie we współpracy z Fundacją Eltrox "Razem Bezpieczniej" przygotowali piktogramy, które pomogą funkcjonariuszom komendy we właściwej komunikacji z osobami ze szczególnymi potrzebami. Dzisiaj nastąpiło uroczyste przekazanie plansz na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie insp. Dariusza Atłasika. Teraz tablice informacyjne znajdą się na wyposażeniu każdego radiowozu.

 7. Bezpieczeństwo bez barier – nowa akcja częstochowskiej Policji

  Komenda Miejska Policji w Częstochowie rozpoczęła kampanię „Bezpieczeństwo bez barier”. Jej głównym założeniem jest poprawa bezpieczeństwa osób z niepełnosprawnością. Akcja realizowana wspólnie z Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów w Częstochowie ma na celu podniesienie świadomości wszystkich uczestników ruchu i pokazanie, że droga jest miejscem dla każdego. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono Fundację Eltrox Razem Bezpieczniej, dzięki której powstał spot promujący kampanię.

 8. Świeć przykładem – bądź widoczny!

  Dziś o godz. 10.00 w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski odbył się briefing z udziałem mediów oraz przedstawicieli Policji, Konferencji Episkopatu Polski, Polskiej Rady Ekumenicznej inaugurujący 4. odsłonę akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do pieszych pn. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”.

 9. Samochód zaczął się palić podczas jazdy. Pożar ugasili policjanci

  Munmdurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Częstochowy zatrzymali pojazd marki Lancia, a kierowcy pilnie kazali opuścić samochód. Zaskoczony mężczyzna dopiero po wyjściu z auta dowiedział się, jaki był powód takiej reakcji stróżów prawa. Podwozie jego osobówki się paliło, a spod maski wydobywały kłęby dymu. Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Ugasili oni pożar zanim zdążył się rozprzestrzenić.

 10. Road Safety Days

  W dniach 16-22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona będzie akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).