Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Policjant, który mi pomógł 2017
Zielona Strefa - ochrona zwierząt i środowiska

Ruch drogowy

 1. Policjant i strażnik więzienny na wolnym zatrzymali pijanego kierowcę

  Kryminalny z Częstochowy na wolnym podjął pościg za pijanym kierowcą. 59-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. W ujęciu przestępcy policjantowi pomógł funkcjonariusz służby więziennej w Strzelcach Opolskich.

 2. Policjanci z Blachowni apelują o rozsądek na przejeździe kolejowym

  Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia, jakie powoduje dla siebie i innych nie przestrzegając przepisów ruchu drogowego. Wjeżdżając na przejazd kolejowy na czerwonym świetle lub przy opuszczonych zaporach kierowcy narażają się nie tylko na wysoki mandat karny, ale przede wszystkim na niebezpieczeństwo utraty życia. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów.

 3. Już od 17 września zmiany w przepisach Prawo o ruchu drogowym - SPOT

  Już od 17 września nastąpią kolejne zmiany w przepisach obowiązujących kierowców. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zmiany dotyczą m.in. złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Mandat drogowy będzie w tym przypadku dwukrotnie wyższy. Wykroczenia, które podlegać będą "recydywie" to: przekroczenie dopuszczalnej prędkości (powyżej 31 km/h), nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, niewłaściwe wyprzedzanie i wjechanie na przejazd kolejowy po opuszczeniu zapór lub zapaleniu się czerwonego światła. Zmieniają się także ilości punktów karnych nakładanych przez służby za poszczególne wykroczenia w ruchu drogowym.

 4. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami ITD kontrolują przewoźników

  W trosce o bezpieczeństwo podróżnych częstochowska policja wspólnie z inspekcją transportu drogowego przeprowadziła dzisiaj kontrole pojazdów. Większość kontroli zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego za zły stan techniczny pojazdu.

 5. Bezpieczna droga do szkoły w Nieznanicach

  Dzielnicowi z Kłomnic dbają o mieszkańców, regularnie spotykając się z nimi i przestrzegając przed zagrożeniami. W ubiegłym tygodniu spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami Nieznanic, by porozmawiać o bezpieczeństwie. Z mundurowymi był też Sznupek, z którym dzieci chętnie pozowały do zdjęć.

 6. Policyjny dron w walce z zagrożeniem bezpieczeństwa

  Policjanci z drogówki codziennie czuwają nad bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj przeprowadzili działania z wykorzystaniem policyjnego drona na alei Wojska Polskiego w Częstochowie. Ujawnili 18 wykroczeń popełnionych przez kierujących. Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

 7. Częstochowska konna zabezpiecza wydarzenia na Śląsku

  Zarówno okres wakacyjny, jak i pierwsze miesiące roku szkolnego są bardzo pracowite dla policyjnych jeźdźców z Częstochowy. Stróże prawa pilnują ładu i porządku publicznego, reagują na naruszenia prawa, patrolują ulice śląskich miast oraz zabezpieczają wydarzenia o charakterze masowym. Wszystko po to, by było bezpiecznie.

 8. Trwa akcja prędkość. Noga z gazu!

  Policjanci z częstochowskiego ruchu drogowego przez cały dzień prowadzą dzisiaj działania „Prędkość”. Piraci drogowi, którzy jadą z nadmierną prędkością muszą się liczyć ze srogimi konsekwencjami.

 9. 2500 zł mandatu i zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkość o prawie 100 km/h

  Policjanci z częstochowskiej drogówki z grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW, który znacznie przekroczył prędkość. Mężczyzna jechał prawie 180 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 80 km/h. Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych, 10 punktami karnymi oraz zostały zatrzymane mu prawo jazdy.

 10. Inauguracja roku szkolnego ze śląską drogówką i piłkarzam

  W Szkole Podstawowej nr 20 w Częstochowie odbyła się dzisiaj uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023. Wydarzenie połączone z rozpoczęciem akcji "Bezpieczna droga do szkoły" i podsumowaniem wakacji zorganizowali policjanci śląskiej drogówki. W działania włączyli się także piłkarze Rakowa Częstochowa, którzy wspólnie z mundurowymi przeprowadzili dla najmłodszych instruktaż przechodzenia przez jezdnię

Powrót na górę strony