Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Apel o bezpieczną jazdę na zakończenie sezonu motocyklowego

  Ostatnie słoneczne dni lata zachęcają miłośników jednośladów do podróży, dlatego częstochowscy policjanci apelują o rozsądek na drodze. Aby sezon motocyklowy dla wszystkich zakończył się szczęśliwie, należy przestrzegać przepisów ruchu drogowego i przede wszystkim nie przekraczać dozwolonych limitów prędkości.

 2. Pieszy uczestniku ruchu drogowego! Bądź bezpieczny w drodze do szkoły

  Po 2 miesiącach wakacji większość uczniów, rodziców i nauczycieli musi się teraz przyzwyczaić się do szkolnych obowiązków i do tego, że droga do szkoły i powroty z niej to od 1 września codzienność. Również częstochowska policja realizuje zadania, związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do pracy. Policjanci z drogówki skontrolowali wczoraj pojazdy wożące dzieci do szkół, a profilaktycy odwiedzili uczniów podstawówki, by przypomnieć o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.

 3. Policjanci zaopiekowali się zbłąkanym psem. Wrócił już do swojego domu.

  Po raz kolejny policjanci z częstochowskiej drogówki udowodnili, że ochrona życia i zdrowia wszystkich użytkowników dróg jest dla nich priorytetem. Patrolując ruchliwą drogę krajową numer 46, zauważyli młodego psiaka, który biegał po drodze. Zatrzymali swój radiowóz i zajęli się zwierzakiem do przyjazdu pracowników częstochowskiego schroniska. Jeszcze tego samego dnia odebrał go właściciel. Dziękujemy za udostępnianie artykułu wszystkim mediom i wszelką pomoc.

 4. Wakacje 2021 w policyjnych statystykach

  Pogoda za oknami wyraźnie wskazuje, że okres wakacyjny mamy już za sobą. Bez względu na to jak je spędziliśmy, wszyscy chcieliśmy aby były one radosne. Nad bezpieczeństwem mieszkańców Częstochowy i powiatu codziennie przez całą dobę czuwali policjanci. W tym okresie doszło do ponad 13300 interwencji, a na drogach zginęło 6 osób. Poniżej przedstawiamy liczbowe zestawienie działań podejmowanych przez częstochowską policję.

 5. Policjanci zabezpieczali szczyt pielgrzymkowy

  W ubiegły weekend na drogach miasta można było zaobserwować wzmożony ruch pątniczy. Na Jasną Górę przybyło tysiące pielgrzymów. Nad bezpieczeństwem przez kilka dni czuwali policjanci z Częstochowy w patrolach pieszych, zmotoryzowanych oraz policjanci na koniach i przewodnicy z psami służbowymi.

 6. Ujęcie obywatelskie pijanego kierowcy

  Dzięki wzorowej postawie świadka, kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu. Nieodpowiedzialny 41-latek wsiadł za kierownicę forda mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Oprócz utraty prawa jazdy mężczyźnie grozi zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet 2-letni pobyt w więzieniu. Reagujmy kiedy widzimy, gdy za kierownicę wsiada nietrzeźwy.

 7. Szczyt pielgrzymkowy w Częstochowie. Apelujemy o rozwagę

  W związku ze wzmożonym ruchem pątniczym na drogach miasta i powiatu częstochowskiego apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i stosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów. Pamiętajmy również o przestrzeganiu reżimu sanitarnego. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

 8. W wypadku na DK- 46 zginął rowerzysta

  Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj przed południem na drodze krajowej numer 46 w gminie Janów. Rowerzysta został potrącony przez samochód ciężarowy marki Scania. W wyniku odniesionych obrażeń 72-latek zmarł po przewiezieniu do szpitala.

 9. Bezpieczne wakacje

  W ten weekend należy spodziewać się wzmożonego natężenia ruchu na drogach wyjazdowych oraz dojazdowych do miejscowości wypoczynkowych oraz dużych miast, co spowodowane jest zmianą turnusów wczasowych - powrotami oraz wyjazdami wakacyjnymi.

 10. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.

  Policjanci z ruchu drogowego przypominają kierującym, którzy poruszają się po jezdniach o przynajmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku, że obowiązuje ich ruch prawostronny. Podczas codziennej służby zwracają uwagę, czy kierowcy nie tamują i nie utrudniają ruchu, jadąc lewym pasem.

Powrót na górę strony