Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Infolinia dla bezdomnych
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Policjant, który mi pomógł 2017
Zielona Strefa - ochrona zwierząt i środowiska

Ruch drogowy

 1. Policjanci pomogli rodzinie z dzieckiem bezpiecznie dotrzeć do szpitala

  Asp. Mateusz Kusiak i sierż. szt. Marcin Mędrek z częstochowskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli na terenie gminy Kłomnice samochód marki Kia, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Gdy tylko poznali powód, dla którego rodzina z dzieckiem się spieszy, nie wahali się ani chwili. Powiadomili dyżurnego i rozpoczęli pilotaż samochodu, wiozącego chore dziecko do szpitala. Wczoraj na ręce mł. insp. Dariusza Kiedrzyna – Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie wpłynęły podziękowania.

 2. Podsumowanie działań „Bezpieczny pieszy” w Częstochowie

  W środę policjanci z częstochowskiej drogówki przeprowadzili działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg. Niestety nie wszyscy poruszali się po drogach zgodnie z przepisami. Policjanci ujawnili 116 wykroczeń popełnionych przez kierujących i 5 popełnionych przez pieszych.

 3. Pijany kierowca zatrzymany w skradzionym dostawczaku

  Policjanci z częstochowskiego ruchu drogowego zatrzymali 21-letniego obywatela Ukrainy, który kierował dostawczym oplem w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało, kierujący wcześniej włamał się do tego pojazdu i ukradł go z terenu jednej z firm w Bytomiu. O tym, że kierujący oplem porusza się całą szerokością autostrady zawiadomił świadek.

 4. „Bezpieczne skrzyżowania” w Częstochowie

  Kolejna akcja przeprowadzona przez częstochowską drogówkę wykazała, że nie wszyscy kierowcy przestrzegają przepisów. Wczoraj w ciągu kilku godzin policjanci ujawnili aż 45 kierujących, którzy popełnili wykroczenia w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych. Apelujemy o rozsądek za kierownicą, nogę z gazu oraz wzajemny szacunek na drodze.

 5. Świetlista szkoła w Wierzchowisku

  W ramach akcji „Świetlisty powiat” częstochowscy policjanci wspólnie z przedstawicielami starostwa powiatowego odwiedzili wczoraj szkołę w Wierzchowisku. Profilaktycy z prewencji przeprowadzili prelekcję z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa. Dodatkowo uczniowie otrzymali elementy odblaskowe dla poprawy ich widoczności na drodze.

 6. Bezpiecznie na ferie zimowe - wykaz miejsc kontroli autokarów

  Prosimy organizatorów wypoczynku dla dzieci, ich opiekunów i rodziców o odpowiednio wcześniejsze informowanie, z co najmniej 5 dniowym wyprzedzeniem, o konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokarów.

 7. 2022 rok na drogach miasta i powiatu częstochowskiego

  Częstochowska policja podsumowała ubiegły rok na drogach. W 255 wypadkach zginęło 19 osób, w tym 9 pieszych, 2 rowerzystów i 2 motocyklistów. Mundurowi zatrzymali 879 pijanych kierowców. 14 z nich było sprawcami wypadków, w których zginęły 4 osoby. Apelujemy o rozsądek, by ten rok był bezpieczniejszy.

 8. Uwaga! Wypadki z pieszymi. Apelujemy o rozwagę!

  Na Wrzosowiaku kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa 60-latce, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Na ul. Szajnowicza-Iwanowa doszło do potrącenia mężczyzny. Wstępne ustalenia wskazują, że 32-letni pieszy wtargnął na jezdnię wprost pod koła nadjeżdżającego pojazdu alfa romeo, nie dając szansy kierującemu na uniknięcie zderzenia. Apelujemy o rozsądek na drodze.

 9. Podsumowanie akcji „Trzeźwość” na częstochowskich drogach

  Policjanci z częstochowskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość”. Ujawnili aż 8 pijanych kierowców. Ogólnie w okresie noworocznym zatrzymali aż 17 nietrzeźwych za kierownicą. Apelujemy o rozsądek!

 10. Bezpiecznie powitajmy Nowy Rok!

  Witanie Nowego Roku w zdecydowanej większości przypadków wiąże się ze spożywaniem alkoholu, dlatego w trosce o bezpieczeństwo na drogach mundurowi będą prowadzili wzmożone kontrole, głównie pod kątem trzeźwości i na obecność narkotyków. Apelujemy o rozsądek na drodze!

Powrót na górę strony