Wiadomości

Złodziej recydywista trafił do aresztu

Data publikacji 24.01.2023

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 28-letniego mieszkańca Częstochowy, który włamał się, a następnie okradł maszyny budowlane, powodując straty w wysokości prawie 90 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i na 2 miesiące trafił do aresztu.

W ubiegły czwartek policjanci z „czwórki” otrzymali zgłoszenie o włamaniu do dwóch maszyn na  placu budowy na Mirowie. Złodziej skradł z nich układy wydechowe i paliwo. Poważnie uszkodził też okradzioną przez siebie koparkę i ładowarkę. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę blisko 90 tysięcy złotych.

Kryminalni zwalczający przestępczość przeciwko mieniu w ciągu kilku godzin wytypowali, a następnie dotarli do sprawcy tego włamania. W mieszkaniu 28-letniego mieszkańca Częstochowy znaleźli wszystkie skradzione w nocy przedmioty.

Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi do 10 lat więzienia. W związku z tym, że mężczyzna był już wcześniej karany za tego typu przestępstwa i działał w warunkach recydywy, grozi mu kara więzienia podwyższona o połowę. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, 28-latek trafił do aresztu na 2 miesiące.

Powrót na górę strony