Wiadomości

Policjanci pomogli rodzinie z dzieckiem bezpiecznie dotrzeć do szpitala

Data publikacji 24.01.2023

Asp. Mateusz Kusiak i sierż. szt. Marcin Mędrek z częstochowskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli na terenie gminy Kłomnice samochód marki Kia, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Gdy tylko poznali powód, dla którego rodzina z dzieckiem się spieszy, nie wahali się ani chwili. Powiadomili dyżurnego i rozpoczęli pilotaż samochodu, wiozącego chore dziecko do szpitala. Wczoraj na ręce mł. insp. Dariusza Kiedrzyna – Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie wpłynęły podziękowania.

Szanowne Kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, Chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania dla funkcjonariuszy grupy speed aspiranta Mateusza Kusiaka oraz sierżanta sztabowego Marcina Mędryka za pilotowanie naszego pojazdu, w którym transportowaliśmy nasze dziecko do szpitala w Częstochowie. Sytuacja miała miejsce 14 stycznia bieżącego roku w godzinach wieczornych. Wtedy to grupa speed zatrzymała nasze auto za przekroczenie prędkości. Kiedy funkcjonariusze dowiedzieli się jaki był powód przekroczenia prędkości, od razu i bez zastanowienia zaproponowali nam pomoc w jak najszybszym dotarciu do szpitala. Jeszcze raz pragnę bardzo podziękować wyżej wymienionym funkcjonariuszom jak również kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie za budowanie zaufania do polskiej Policji. Życzę wszystkiego najlepszego.

Chronimy i pomagamy - to motto, którym kierujemy się podczas codziennej służby. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc, a jeszcze bardziej, że dotarliście Państwo do szpitala na czas. Życzymy dużo zdrowia dla Waszej pociechy.
Dziękujemy również wszystkim kierowcom, którzy widząc uprzywilejowany radiowóz, umożliwili mu sprawne przemieszczanie się po drogach powiatu i samej Częstochowy.

Film pilotaz.mp4

Pobierz plik pilotaz.mp4 (format mp4 - rozmiar 32.5 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja.wav

Pobierz plik audiodeskrypcja.wav (format mp3 - rozmiar 1.19 MB)

Powrót na górę strony