Policjanci po służbie

Policjant na wolnym ujął złodzieja. Apelujemy o wzmożenie czujności!

Kryminalny z częstochowskiego referatu poszukiwań udowodnił, że policjantem jest przez 24 godziny. W czasie wolnym od służby ujął na gorącym uczynku 41-latka, który okradł jedną z działek na Wrzosowiaku. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a skradzione przedmioty wróciły do właściciela. Apelujemy do działkowców o wzmożoną czujność i odpowiednie zabezpieczenie swoich działek, a także w miarę możliwości o nieprzechowywanie wartościowych przedmiotów na terenie ogrodów działkowych.

Policjant, który na co dzień tropi przestępców ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości w ubiegły piątek zauważył spacerującego w rejonie ogrodów działkowych mężczyznę. Policjant od razu zwrócił na niego uwagę. 41-latek kilka razy zatrzymywał się przy ogrodzeniach działek rekreacyjnych i co chwilę oglądał się za siebie. Kryminalny zaczął podążać za nim. W pewnym momencie 41-latek przeskoczył przez ogrodzenie jednej z działek, a po chwili opuścił ją niosąc w ręku wypełnioną reklamówkę. Nie krył zdziwienia, gdy wracając z łupem wpadł prosto w ręce funkcjonariusza.
Jak się okazało, 41-latek ukradł to, co znajdowało się w zasięgu jego ręki i nie było zabezpieczone – jego łupem padły artykuły chemiczne i środki czystości. Wezwany na miejsce patrol z komisariatu 6 ukarał 41-latka mandatem karnym w kwocie 500 złotych, natomiast skradzione przedmioty wróciły do właściciela działki.

Działkowcu! Nie zostawiaj wartościowych przedmiotów na terenie ogrodów działkowych. Złodzieje szukają okazji, by wzbogacić się naszym kosztem. Bądź przezorny i nie daj się okraść. Zwracaj również uwagę na obce osoby, które podejrzanie się zachowują w rejonie ogrodów działkowych - niezwłocznie zatelefonuj na numer alarmowy 112, gdy zauważysz cokolwiek, co wzbudzi twój niepokój.

 

  • na zdjęciu żółta reklamówka, w której znajdują się skradzione artykuły
Powrót na górę strony