Policja w Częstochowie

3 puchary na 104. rocznicę odzyskania Niepodległości dla częstochowskiej policjantki

Data publikacji 07.11.2022

W sobotę ponad 300. biegaczy stanęło na linii startu Niebieskiego Biegu Niepodległości w Lesie Łagiewnickim. Z okazji 104. rocznicy odzyskania wolności przez Polskę, w 10-kilometrowym biegu przełajowym, wystąpiła również sierż. Agnieszka Jeż. Policjantka z Częstochowy wystartowała w reprezentacji Polskiej Policji. Jej drużyna ukończyła bieg na I miejscu. W kategorii Policja–kobiety, nasza zawodniczka była najszybsza, a w kategorii Open–kobiety - zdobyła III miejsce.

W ubiegłą sobotę w Łodzi odbył się Niebieski Bieg Niepodległości. 313 zawodników przed startem uczciło 104. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości i odśpiewało hymn Polski. Biegaczki i biegacze mieli do pokonania 10 kilometrów niełatwej trasy przełajowej w Lesie Łagiewnickim.
Policjantka z Częstochowy – sierżant Agnieszka Jeż - zdominowała podium, zdobywając indywidualnie dwa puchary Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi - za zajęcie I miejsca w kategorii „Policja-kobiety” i III miejsca w kategorii „Open–kobiety”. Drużynowo natomiast, w reprezentacji Polskiej Policji, "wybiegała" złoty medal i puchar Komendanta Głównego Policji.