Galerie zdjęć

Podsumowanie "Wszystkich Świętych" na drogach

Zakończyła się policyjna akcja "Wszystkich Świętych", w której uczestniczyli policjanci wydziału ruchu drogowego, prewencji oraz pionu kryminalnego. W ciągu tych dni na częstochowskich drogach doszło do 2 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a 1 została ciężko ranna. Policjanci zatrzymali 13 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.

Policyjne działania „Wszystkich Świętych” trwały 5 dni – od piątku od godziny 6 do środy do godziny 6. Przez ten czas stróże prawa czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, dbając o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób.

W trakcie przedłużonego weekendu na drogach Częstochowy i powiatu doszło do 80 kolizji i 2 wypadków drogowych, w którym zginęła 38-letnia piesza, a 34-letni pieszy w ciężkim stanie trafił do szpitala (o wypadkach pisaliśmy 31 października 2022 roku w komunikacie "Dwa wypadki z pieszymi na drogach Częstochowy i powiatu. Apelujemy o szczególną ostrożność").
Policjanci z drogówki ujawnili łącznie 534 wykroczenia w ruchu drogowym, w tym 301 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. 7 kierowców straciło swoje uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi przeprowadzili prawie 6200 kontroli stanu trzeźwości kierujących. Zatrzymali 13 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu, w tym 4 rowerzystów. W ubiegłym roku na drogach miasta i powiatu doszło do 68 kolizji i 7 wypadków drogowych. Policjanci ujawnili wtedy 402 wykroczenia, w tym 239 za przekroczenie dozwolonej prędkości i zatrzymali 1 pijanego kierowcę.

Podczas trwania akcji nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń dotyczących zakłócania spokoju, jak również policjanci nie podejmowali interwencji związanych z naruszeniem porządku publicznego w rejonach cmentarzy.

  • policjantka i policjant stoją przed radiowozem w rejonie cmentarza
Powrót na górę strony