Galerie zdjęć

Pracowity weekend śląskiej policji

Policjanci z Częstochowy, wspierani przez mundurowych ze Śląska, tylko w piątek i sobotę zabezpieczali 4 wydarzenia na terenie Częstochowy, w których wzięło udział około 27 tys. osób. Stróże prawa nie odnotowali żadnych poważniejszych incydentów mogących zakłócić ich przebieg. Policjanci wylegitymowali łącznie 266 osób, odnotowując 121 wykroczeń.

Ubiegły weekend był bardzo pracowity dla policjantów z Częstochowy. Stróże prawa zabezpieczali w piątek zawody żużlowe i studencką imprezę plenerową. Stróże prawa nie odnotowali żadnych incydentów mogących zakłócić ich przebieg.

W sobotę, wspierani siłami Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie, zabezpieczali mecz piłkarski zakończony imprezą masową dla kibiców, zorganizowaną w centrum miasta. W obu tych imprezach brało udział łącznie blisko 10 tysięcy osób. Oprócz patroli prewencyjnych, teren wokół stadionu patrolowali również policyjni jeźdźcy na koniach. W działaniach wykorzystano także dwa drony. Policyjny pirotechnik wraz ze specjalnie wyszkolonym psem sprawdzili przed meczem obiekt przy ulicy Limanowskiego. Nab - pies służbowy prowadzony przez aspiranta sztabowego Wojciecha Bożka, wytropił na terenie stadionu materiały pirotechniczne. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 100 sztuk petard i rac. Wraz z rozpoczęciem meczu na stadionie, na Placu Biegańskiego rozpoczęła się transmisja tego spotkania, która przyciągnęła wielu mieszkańców. Po meczu odbyło się tam oficjalne zakończenie sezonu, w którym uczestniczyli zawodnicy, działacze oraz kibice. Impreza przebiegła bez zakłóceń, jednakże odnotowaliśmy 52 wykroczenia, z których 38 zakończyło się postępowaniem mandatowych, a wobec 3 osób skierowano wnioski do sądu. W większości dotyczyły one picia alkoholu w miejscach objętym zakazem oraz zakłócenia ładu i używaniu słów wulgarnych w miejscu publicznych. 
Tego dnia policjanci z Częstochowy zabezpieczali również studencką imprezę plenerową, odbywającą się w rejonie częstochowskich uczelni wyższych, na której zebrało się blisko 5 tysięcy osób.

Częstochowska drogówka, wspólnie z policjantami z Lublińca, Kłobucka, Dąbrowy Górniczej, Zawiercia i Tarnowskich Gór zabezpieczała też w sobotni wieczór zlot samochodowy, który odbył się na parkingu centrum handlowego w Poczesnej. Policjanci wylegitymowali 192 osoby, odnotowując 83 wykroczenia, z czego 39 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Zatrzymano 3 kierujących pod wpływem alkoholu oraz 1 kierującego pod działaniem środka odurzającego. Policjanci zatrzymali również 8 dowodów rejestracyjnych w związku ze złym stanem technicznym pojazdów oraz 4 prawa jazdy kierującym, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

 • stanowisko dowodzenia, przez okno widać z góry stadion piłkarski, na pierwszym planie napis policja na rękawie koszuli policjanta
 • na tle radiowozu kibice idący na mecz piłkarski przed wejściem na stadion
 • policjant z psem służbowym pozują do zdjęcia na tle trybun stadionu piłkarskiego
 • policyjny samochód - tak zwana armatka wodna zaparkowany przy stadionie, w tle kibice idą na mecz
 • policjanci na koniach patrolują rejon stadionu piłkarskiego w Częstochowie
 • policjanci na koniach patrolują rejon stadionu piłkarskiego w Częstochowie
 • policjanci na koniach patrolują rejon stadionu piłkarskiego w Częstochowie
 • na tle radiowozu kibice idący na mecz piłkarski przed wejściem na stadion
 • policjanci stoją na Placu Biegańskiego, na wprost sceny
 • na pierwszym pl;anie policyjna naszywka na mundurze - zbliżenie, w tle nadjeżdżająca grupa kilku chłopców na rowerach
 • napis policja na dachu radiowozu, w tle studenci na imprezie plenerowej
 • 2 policjantów kontroluje pomarańczowy samochód na parkingu przy sklepie
 • na pierwszym planie radiowóz, policjanci, w tle parking centrum handlowego
 • zbliżenie na policjanta, który patrzy na scenę na Placu Biegańskiego, wokół sceny zgromadzeni ludzie
Powrót na górę strony