Rok pieszego 2021

Kieruj się głosem rozsądku – akcja profilaktyczna częstochowskiej drogówki

Komenda Miejska Policji w Częstochowie rozpoczęła kampanię profilaktyczną „Głos Rozsądku”. Akcja zainicjowana przez częstochowską drogówkę ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Krótkie komunikaty głosowe wypowiadane przez znanych aktorów, kierowcę rajdowego, czy wokalistę, mają trafić do wyobraźni kierujących, poruszających się nie tylko po częstochowskich drogach.

Policjanci z drogówki codziennie dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Oprócz licznych kontroli prowadzonych na drodze, prowadzą również akcje profilaktyczne po to, by zwiększyć świadomość kierowców, pieszych czy rowerzystów o zagrożeniach, jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie przepisów.

Dzisiaj w Teatrze imienia Adama Mickiewicza w Częstochowie Komendant Miejski Policji w Częstochowie inspektor Dariusz Atłasik zainaugurował kampanię profilaktyczną częstochowskiej drogówki „Głos rozsądku” i wspólnie z zastępcą Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego aspirantem sztabowym Grzegorzem Wilczyńskim podziękowali osobom, które zaangażowały się w ten policyjny projekt.

Akcja ma na celu dotarcie do wyobraźni wszystkich uczestników ruchu drogowego i uświadomienie, że droga jest dla wszystkich, a przepisy na niej obowiązujące powinny być bezwzględnie respektowane. Rozsądek, ostrożność, wzajemny szacunek i życzliwość, powinny towarzyszyć nam na co dzień.

Głosy rozsądku Artura Barcisia, Teresy Dzielskiej, Marka Ślosarskiego, Michała Kuli, Olka Klepacza i Łukasza Pieniążka, Tomasza Gromka i Marty Saternus apelują do kierowców o bezpieczną jazdę, rozwagę, rozsądek i przestrzeganie limitów prędkości.

Dzięki współpracy i ogromnemu zaangażowaniu lokalnych mediów w promowanie bezpieczeństwa na drodze, krótkie komunikaty głosowe będą nadawane w rozgłośniach radiowych oraz w sieci internetowej.

Partnerami akcji są: Teatr imienia Adama Mickiewicza w Częstochowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie i Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie.

Co roku w Częstochowie dochodzi do 500 zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością, w których 4 osoby zostają zabite, a 94 odnoszą poważne obrażenia. Zwolnij. Artur Barciś.

Brawurę, pośpiech i adrenalinę zastąp zdrowym rozsądkiem. Dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze. Łukasz Pieniążek.

Rocznie w Częstochowie i powiecie ginie 15 osób, a 675 zostaje rannych. Zwolnij. Nie bądź następny. Marek Ślosarski.

Pieszy to niechroniony uczestnik ruchu drogowego. W zderzeniu z twoim pojazdem odniesie bardzo poważne obrażenia lub zginie. Zwolnij przed przejściem. Michał Kula.

Kierowco! Pamiętaj o przestrzeganiu ograniczeń prędkości. Mamy tylko jedno życie. Pozdrawiam. Olek Klepacz.

Kierowco zwolnij! Żyj i pozwól żyć innym. Teresa Dzielska.
  • Komendant Miejski Policji na scenie wręcza podziękowania razem z zastępcą Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego
  • Komendant Miejski Policji na scenie wręcza podziękowania razem z zastępcą Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego
  • Komendant Miejski Policji na scenie wręcza podziękowania razem z zastępcą Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego
  • Komendant Miejski Policji w Częstochowie z mikrofonem w ręce przemawia do publiczności
  • Komendant Miejski i policjanta stoją na scenie  i przemawiają do publiczności
  • 3 policjantów na scenie - jeden ma w ręce torebkę papierową, kolejny trzyma czerwone podziękowania, a policjantka przemawia trzymając w ręce mikrofon

Nagranie audio Glos_rozsadku_-_Artur_Barcis.mp3

Pobierz plik Glos_rozsadku_-_Artur_Barcis.mp3 (format mp3 - rozmiar 597.55 KB)

Nagranie audio Glos_rozsadku_-_Lukasz_Pieniazek.mp3

Pobierz plik Glos_rozsadku_-_Lukasz_Pieniazek.mp3 (format mp3 - rozmiar 357.55 KB)

Nagranie audio Glos_rozsadku_-_Marek_Slosarski.mp3

Pobierz plik Glos_rozsadku_-_Marek_Slosarski.mp3 (format mp3 - rozmiar 463.67 KB)

Nagranie audio Glos_rozsadku_-_Michal_Kula.mp3

Pobierz plik Glos_rozsadku_-_Michal_Kula.mp3 (format mp3 - rozmiar 561.63 KB)

Nagranie audio Glos_rozsadku_-_Olek_Klepacz.mp3

Pobierz plik Glos_rozsadku_-_Olek_Klepacz.mp3 (format mp3 - rozmiar 390.2 KB)

Nagranie audio Glos_rozsadku_-_Teresa_Dzielska.mp3

Pobierz plik Glos_rozsadku_-_Teresa_Dzielska.mp3 (format mp3 - rozmiar 239.18 KB)

Powrót na górę strony