Rok pieszego 2021

Policjantki z ruchu drogowego na pikniku szkoleniowym

Częstochowski ruch drogowy co roku uczestniczy w organizowanym z okazji Dnia Kobiet pikniku Moto Ewa. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Automobilklub Jurajski. Z uwagi na epidemię koronawirusa, tegoroczna edycja odbywała się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Częstochowski ruch drogowy bardzo często włącza się w różnego rodzaju inicjatywy organizowane z myślą o poprawie bezpieczeństwa na drodze. W tym roku liczba spotkań z mieszkańcami jest znacznie ograniczona z uwagi na obostrzenia, dlatego policjantki starają się docierać do uczestników ruchu drogowego podczas organizowanych przedsięwzięć odbywających się na terenie miasta i powiatu.

Z okazji Dnia Kobiet profilaktycy z drogówki wzięli udział w pikniku Moto Ewa 2021, w którym 20 kobiet, siedzących za kierownicą swoich pojazdów miało okazję pokazać, a także doskonalić swoje umiejętności prowadzenia pojazdu podczas różnych konkurencji.

Policjantki rozmawiały z uczestnikami eventu o bezpieczeństwie. Informowały o tym jak wygląda droga hamowania i zatrzymania pojazdu oraz jakie elementy mają na nią największy wpływ. Przestrzegały przed wsiadaniem za kierownicę w stanie po spożyciu alkoholu, informując nie tylko o odpowiedzialności karnej ale i skutkach moralnych takiego nieodpowiedzialnego zachowania. Każdy miał też okazję w tym dniu włożyć alkogogle i narkogogle oraz pokonać tor przeszkód ustawiony z pachołków, by przekonać się jak bardzo alkohol i narkotyki zaburzają percepcję.


 

  • uczestniczka pikniku ma założone alkogole, pokonuje w nich tor przeszkód ułożony z pachołków. Obok trzyma ją za ramię druga kobieta a w pobliżu stoi umundurowana policjantka
  • umundurowany strażak ma założone alkogole, pokonuje w nich tor przeszkód ułożony z pachołków. Obok stoi jego kolega w mundurze
  • uczestniczka pikniku ma założone alkogole, pokonuje w nich tor przeszkód ułożony z pachołków. Obok trzyma ją za rękę małoletnie dziecko. W tle widać radiowóz policyjny i policjantkę, która rozdaje ulotki pozostałym uczestnikom.
  • W tle widać radiowóz policyjny i policjantkę, która rozdaje ulotki pozostałym uczestnikom.
  • strażacy podczas pokazu udzielania pierwszej pomocy
  • strażacy podczas pokazu udzielania pierwszej pomocy
Powrót na górę strony