Pomoc ofiarom przestępstw

Znęcał się nad konkubiną. Trafił do aresztu.

Dzięki współpracy kryminalnych z Częstochowy z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zatrzymany został 35-latek. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się i zgwałcenie swojej konkubiny. Decyzją sądu na 3 miesiące trafił do aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Koszmar kobiety trwał prawie rok. Jej 35-letni konkubent znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. Wyzywał ją, ubliżał, siłą przetrzymywał w domu, szarpał, kopał, uderzał różnymi przedmiotami, a nawet ranił nożem. Gdy po raz kolejny dotkliwie ją pobił metalową rurką i zmusił do obcowania płciowego, uciekła z domu i powiadomiła organy ścigania.

Po zdarzeniu mężczyzna wyjechał z miasta. Kryminalni ustalili, że może on przebywać na terenie województwa małopolskiego. Ustalenia częstochowskich stróżów prawa i zaangażowanie funkcjonariuszy z KPP w Wieliczce pozwoliły namierzyć i zatrzymać mężczyznę na terenie powiatu wielickiego.

Agresor usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu na 3 miesiące trafił do aresztu. Za znęcanie się nad konkubiną, zgwałcenie, bezprawne pozbawienie wolności i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Jeśli ktokolwiek wykorzystuje swoją przewagę fizyczną, psychiczną lub instytucjonalną, zmuszając drugiego człowieka do określonych zachowań lub wyrządza mu krzywdę, to jest to przemoc. Nie usprawiedliwiaj i nie tłumacz przemocy.
Jeśli jesteś jej świadkiem, bądź też posiadasz wiedzę na temat osób, które mogą być jej ofiarami, zareaguj.
Jeśli czujesz, że czyjeś bezpieczeństwo jest zagrożone – nie zastanawiaj się – natychmiast wezwij Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112. Możesz również zadzwonić na „Niebieską Linię” pod numer 800 120 002, gdzie możesz uzyskać informacje o tym jak pomóc ofierze przemocy w rodzinie, jak reagować na przemoc oraz o miejscach i formach pomocy w twojej najbliższej okolicy
 
Powrót na górę strony