Ochrona zwierząt i środowiska

Dzielnicowy pomógł błąkającemu się psu

Głodny i wyziębiony pies znaleziony przez dzielnicowego z komisariatu I w Częstochowie trafił do schroniska, gdzie przebywa na kwarantannie. Właściciela prosimy o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt pod numerem telefonu 34 361 65 66 lub elektronicznie - e-mail: schronisko.czestochowa@gmail.com. Pamiętajmy - zwierzęta również narażone są na wychłodzenie, nie bądźmy obojętni.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, który jest najbliżej obywatela. To policjant o wysokim poziomie empatii i inteligencji emocjonalnej. Na co dzień wykazuje się troską nie tylko o mieszkańców swojego rejonu, ale również pomaga zwierzętom, które tej pomocy od człowieka potrzebują.

Gdy asp. Paweł Wierzganowski zauważył w swoim rejonie psa błąkającego się w rejonie ulicy Zaciszańskiej, postanowił od razu działać. Niestety nie udało mu sie dotrzeć do właściciela czworonoga, a pies wyglądał na głodnego i przemarzniętego, dlatego dzielnicowy powiadomił odpowiednie służby i do czasu ich przyjazdu zaopiekował sie kundelkiem.

Piesek trafił do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, gdzie będzie czekał na swojego właściciela.

Nie bądź obojętny na krzywdę. Bezdomne zwierzęta potrzebują Twojej pomocy, zwłaszcza teraz, gdy temperatura spada poniżej zera. Im też jest zimno i często nie mają żadnego schronienia. Jeżeli widzisz błąkającego się psa, powiadom służby dzwoniąc pod numer alarmowy 986, 112 lub 997. Informacje można również przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

  • znaleziony przez dzielnicowego pies rasy kundel  średniej wielkości stoi na chodniku i patrzy w stronę fotografującego
Powrót na górę strony