Dzielnicowy bliżej nas

Policjanci z „jedynki” z wizytą w przedszkolu

O bezpieczeństwo należy dbać już od najmłodszych lat, dlatego w ramach kampanii „Mamo! Tato! Tutaj jestem!” dzielnicowi regularnie odwiedzają przedszkolaków rozmawiając o zachowaniach, które wpływają negatywnie na ich bezpieczeństwo w podróży, w domu czy podczas zabaw poza domem oraz jak mają się ich wystrzegać.

Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Częstochowie odwiedzili w środę przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola "Hocki-Klocki". Mundurowi przypomnieli jak powinny wyglądać kontakty z obcymi osobami, dlaczego nie mogą ufać nieznajomym oraz co powinni zrobić, by się nie zgubić w zatłoczonym miejscu. Omówili założenia akcji „Mamo! Tato! Tutaj jestem” i zaapelowali do najmłodszych o ostrożność.

Aby dotrzeć do wyobraźni najmłodszych, dzielnicowi opowiedzieli historię dzieci, które zagubiły się w Częstochowie podczas zeszłorocznego szczytu pielgrzymkowego.

  • dwóch umundurowanych policjantów stoi przed grupą przedszkolaków i przeprowadza z nimi pogadankę, dzieci siedzą na podłodze i w skupieniu słuchają policjantów
Powrót na górę strony