Akcje i kampanie społeczne

"STREETWORKING"- innowacyjna perspektywa pracy z ludźmi zagrożonymi wykluczeniem społecznym

Data publikacji 27.01.2012

 
W dniu 29 listopada 2011r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowa odbyła się konferencja pod nazwą "STREETWORKING innowacyjna perspektywa pracy z ludźmi zagrożonymi wykluczeniem społecznym" w której uczestniczyły policjantki Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie- nadkom. Małgorzata Długosz i st. sierż. Agnieszka Furgalska.
Tematem wiodącym spotkania było omówienie zagadnień wymagających konieczności niesienia wspólnej, uzgodnionej, profesjonalnej pomocy różnych służb dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Zajmowanie się dziećmi, kontakt z człowiekiem, z rodziną, wymaga odpowiednich umiejętności oraz specjalistycznej interdyscyplinarnej wiedzy prawnej, wiedzy wiktymologicznej i podstawowej wiedzy psychologicznej oraz osobistych predyspozycji.. Dlatego też, aby ułatwić zrozumienie problemu alternatywnej formy pracy w środowisku otwartym poprzez realizację nowych wyzwań z zakresu pedagogiki ulicy Stowarzyszeniem Pedagogiki Alternatywnej i Urząd Miasta Częstochowa wspólnie zorganizowały konferencję.
Prowadzenie wielu akcji i kampanii medialnych, szkoleń- samotność dziecka, z różnych przyczyn wykluczonego z rodziny, grupy jest to sprawa o której należy mówić i ciągle jest to problem, który wymaga wysiłku, jest wyzwaniem w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań tworzenia lokalnych koalicji na rzecz dzieci zagrożonych marginalizacją społeczną.
 

Powrót na górę strony