Akcje i kampanie społeczne

Komendant rozmawiał z dzielnicowymi o programie „Dzielnicowy bliżej nas”

Data publikacji 28.04.2017

W częstochowskiej komendzie zorganizowane zostało spotkanie pełniącego obowiązki komendanta mł. insp. Dariusza Atłasika z dzielnicowymi z pięciu tak zwanych gminnych komisariatów. Szef częstochowskich mundurowych zaakcentował, jak ważny jest dobry kontakt dzielnicowego z mieszkańcami, którzy powinni mieć do policji zaufanie.

Mł. insp. Dariusz Atłasik, wspólnie z podinsp. Joanną Lazar – Naczelnikiem Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie, spotkali się z dzielnicowymi z komisariatów w Blachowni, Olsztyna, Kłomnic, Koniecpola i Poczesnej, aby porozmawiać o nowej formule pracy tej grupy mundurowych.

Szef częstochowskich stróżów prawa podkreślił, że istotą poznania dzielnicowego przez mieszkańców, a tym samym nabrania do niego zaufania, jest jego właściwa autoprezentacja. Dzięki specjalnie przygotowanym przez MSWiA ulotkom i plakatom przekazywana przez policjantów wiedza o sposobie i możliwościach kontaktu z dzielnicowym na pewno będzie bardzo pomocna.

W materiałach promocyjnych, które dzielnicowi otrzymali kilka dni temu do rozpropagowania wśród lokalnej społeczności, opisane są także narzędzia, dzięki którym każdy z mieszkańców ma wpływ na otaczające go bezpieczeństwo.

Ideą programu "Dzielnicowy bliżej nas" jest ukierunkowanie pracy dzielnicowego na społeczność swojego rejonu służbowego po to, aby poznać dokładnie problemy mieszkańców i ich opinie, co z pewnością ułatwi rozwiązywanie problemów. Broszury i ulotki zawierają dane kontaktowe do konkretnego dzielnicowego, takie jak numer telefonu służbowego, adres e-mail oraz jego imię i nazwisko. Dzięki zainstalowaniu na telefonie aplikacji mobilnej "Moja Komenda" kontakt z wybranym dzielnicowym sprowadza się właściwie do jednego kliknięcia. Aplikacja "Moja Komenda" umożliwia także wyszukanie jednostek Policji w całej Polsce, wskazując tę najbliżej usytuowaną.

Mł. insp. Dariusz Atłasik przypomniał także, aby dzielnicowi zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Narzędzie to służy do przekazywania policji problemów typu zaśmiecanie, spożywanie alkoholu, niewłaściwe parkowanie czy łamanie przepisów ruchu drogowego. Dla użytkowników istotne jest to, że korzystanie z mapy i przekazywane informacje są anonimowe. Każde takie zgłoszenie jest sprawdzane przez stróżów prawa, analizowane, a w przypadku potwierdzenia danego problemu podejmowane są odpowiednie czynności.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.99 MB)

Powrót na górę strony