Kto rozpoznaje

Czy rozpoznajesz tego mężczyznę? Powiadom nas

Komisariat I Policji w Częstochowie prowadzi postępowanie w sprawie oszustwa przy sprzedaży zegarka na portalu ogłoszeniowym. Przestępca uzyskał dostęp do konta bankowego mieszkanki Częstochowy, a następnie w Gdańsku dokonał wypłaty pieniędzy w jednym z bankomatów. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny proszone są o kontakt z jednostką Policji pod numerem telefonu 47 85 811 51.

Do zdarzenia doszło 2 listopada 2021 roku. Mieszkanka Częstochowy została oszukana przy pomocy portalu ogłoszeniowego oraz popularnego komunikatora. Schemat działania przestępców wciąż się nie zmienia. Gdy kobieta wystawiła na internetowej platformie sprzedażowej zegarek, skontaktował się z nią potencjalny kupiec. Po krótkiej rozmowie, która odbywała się wyłącznie za pośrednictwem komunikatora, fałszywy kupiec przesłał kobiecie link. Kobieta kliknęła w link w nadziei, że sfinalizuje transakcję i sprzeda wystawiony przez nią przedmiot. Jednak tak się nie stało, w rezultacie nieświadoma Częstochowianka udostępniła swoje dane oszustowi, który wypłacił kilka tysięcy złotych z jej konta bankowego przy pomocy kodu BLIK.
Do wypłaty pieniędzy doszło w bankomacie przy ulicy Grunwaldzkiej 141 w Gdańsku.
Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny proszone są o kontakt z jednostką Policji pod numerem telefonu 47 85 811 51. Osobom przekazującym informacje zapewniamy anonimowość.

 

 

 

 

  • mężczyzna wypłacający pieniądze z bankomatu - zbliżenie na twarz
  • mężczyzna wypłacający pieniądze z bankomatu - zbliżenie na twarz
  • mężczyzna stoi przy bankomacie wewnątrz pomieszczenia
Powrót na górę strony