Wiadomości

Policjanci kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych

Data publikacji 29.11.2022

Częstochowska policja codziennie prowadzi działania skierowane na udzielenie pomocy najbardziej potrzebującym. Gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, najbardziej zagrożone jest życie i zdrowie tych, którzy nie mają żadnego schronienia. Apelujemy do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu, by nie pozostawali obojętni. Czasem wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112 i powiadomić służby, by uratować komuś życie.

Jesienno-zimowa aura i niskie temperatury na zewnątrz stanowią zagrożenie dla osób bezdomnych, dlatego jak co roku mundurowi z Częstochowy sprawdzają pustostany, opuszczone budynki gospodarcze i altany, gdzie takie osoby mogą przebywać. Odwiedzają również osoby chore i samotne, które szczególnie w tym okresie wymagają wzmożonej uwagi i opieki. Wszystko po to, by z pomocą zdążyć na czas.

W Częstochowie i na terenie powiatu częstochowskiego funkcjonują całodobowe placówki udzielające wsparcia osobom dotkniętym zjawiskiem bezdomności oraz dzienne ośrodki pomocy. Z procedurą postępowania z osobami bezdomnymi wymagającymi pomocy w okresie jesienno-zimowym, przebywającymi na terenie miasta Częstochowy można zapoznać się na stronie internetowej Urzędu Miasta Częstochowy.

Przypominamy, że co roku od 1 listopada do 31 marca całodobowo działa bezpłatna infolinia pod numerem telefonu 987 dla osób potrzebujących zapewnienia schronienia, obejmująca teren całego województwa śląskiego. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Informacje o miejscach, w których przebywają osoby bezdomne można przekazywać za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (wybierając kategorię "bezdomność") lub bezpośrednio swojemu Dzielnicowemu.

  • na zdjęciu na rękawie kurtki policjantka naszywka zx napisem Policja dzielnicowy, w tle porozrzucane śmieci
  • nas zdjęciu zbliżenie na buta policjanta, obok nas ziemi lalka i śmieci - policjant kontroluje pustostan
  • na zdjęciu policjant z teczką wchodzi do opuszczonego budynku, przed wejściem znajduje się mnóstwo śmieci
Powrót na górę strony