Wiadomości

Znane są już wyniki badań genetycznych zwłok odnalezionych w Romanowie

Data publikacji 02.03.2022

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Częstochowie odwołują poszukiwania za zaginioną 45-letnią Aleksandrą W. i jej 15-letnią córką Oliwią W. Zwłoki zaginionych zostały odnalezione w kompleksie leśnym w Romanowie w dniu 21 lutego br. Badania genetyczne potwierdziły ostatecznie ich tożsamość. Dziękujemy przedstawicielom mediów i społeczeństwu za zaangażowanie i pomoc w poszukiwaniach. Prosimy o usunięcie ze swoich zasobów komunikatu o zaginięciu.

Częstochowscy policjanci od 11 lutego br. prowadzili intensywne poszukiwania 45-letniej mieszkanki Częstochowy i jej 15-letniej córki. Zaginione 10 lutego br. opuściły mieszkanie w niejasnych okolicznościach. 13 lutego br. na podstawie zgromadzonych informacji, kryminalni zatrzymali w tej sprawie 52-letniego Krzysztofa R., który usłyszał prokuratorski zarzut podwójnego zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe sąd zdecydował, że kolejne 3 miesiące zatrzymany spędzi w areszcie. Mężczyzna nie przyznawał się do winy i nie współpracował z organami ścigania, dlatego kryminalni włożyli wiele pracy w to, by ustalić co tak naprawdę wydarzyło się 10 lutego i cały czas aktywnie prowadzili poszukiwania za zaginionymi. Na podstawie wnikliwej analizy zgromadzonych informacji oraz dzięki rzetelnej pracy operacyjnej udało się zawęzić rejon poszukiwań do miejscowości Romanów. Ustalenia policjantów potwierdził również świadek, który w rejonie kompleksu leśnego widział samochód, należący do zaginionej 45-latki.
Częstochowscy policjanci wsparci policjantami z komendy głównej, Katowic i Wrocławia oraz funkcjonariuszami straży pożarnej z Częstochowy od wczesnych godzin porannych 21 lutego br. przeczesywali zalesiony teren w Romanowie. Przed południem odnaleźli zakopane na głębokości około metra ciało 45-letniej Aleksandry W. oraz truchło psa, a kilka metrów dalej ukryte w ten sam sposób ciało jej 15-letniej córki. W związku z tym, że najbliżsi nie byli gotowi na udział w identyfikacji zwłok, prokurator zdecydował, że ich tożsamość zostanie ustalona na podstawie wyników badań genetycznych. Otrzymane dzisiaj wyniki przeprowadzonych badań jednoznacznie potwierdziły, że ujawnione w kompleksie leśnym ciało 45-letniej kobiety i 15-letniej dziewczyny to zaginione mieszkanki Częstochowy. W związku z powyższym prosimy o usunięcie ze swoich zasobów komunikatu o zaginięciu. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie mediom, społeczeństwu, grupom poszukiwawczym i wolontariuszom, którzy pomagali w poszukiwaniach. Dziękujemy również za przekazywane częstochowskim policjantom informacje.

Śledztwo w sprawie zabójstwa 45-letniej kobiety i jej 15-letniej córki trwa i jest nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Częstochowie. W dalszym ciągu prosimy o przekazywanie istotnych informacji i apelujemy do wszystkich osób, które 10 lutego pomiędzy 20.00 a 0.00 widziały pojazd marki Ford Focus koloru srebrnego o numerze rejestracyjnym SC1836F lub posiadają nagrania z monitoringu stacjonarnego albo z kamerek samochodowych, które zarejestrowały wskazany samochód. Informacje można przekazać telefonicznie pod numer 997 i 112, albo wysyłając je na adres e-mailowy: dyzurny@czestochowa.ka.policja.gov.pl.
Osobom przekazującym informacje zapewniamy anonimowość.

 

Powrót na górę strony