Wiadomości

52-latek z zarzutem podwójnego zabójstwa kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie

Data publikacji 16.02.2022

Częstochowscy policjanci od 11 lutego prowadzą poszukiwania 45-letniej Aleksandry W. i jej 15-letniej córki Oliwii. Zaginione opuściły mieszkanie w niejasnych okolicznościach. W niedzielę, na podstawie zgromadzonych informacji, kryminalni zatrzymali w tej sprawie 52-letniego Krzysztofa R. Wczoraj usłyszał on prokuratorski zarzut podwójnego zabójstwa. Dzisiaj, na wniosek Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe, sąd zdecydował, że kolejne 3 miesiące zatrzymany spędzi w areszcie.

11 lutego policjanci z komendy miejskiej w Częstochowie wszczęli poszukiwania za zaginioną 45-letnią Aleksandrą W. i jej 15-letnią córką Oliwią. Ze wstępnych informacji przekazanych przez zgłaszającą wynikało, że nie miała ona kontaktu z córką od 9, a z wnuczką od 10 lutego. Wiadomo też, że 10 lutego 45-latka widziana była na terenie ogrodów działkowych przy ulicy Żyznej.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania, prowadząc zarówno przeczesywanie terenu w pobliżu ogrodów działkowych, jak i działania operacyjne. W poszukiwaniach, oprócz policjantów z Częstochowy, brali również udział policjanci z oddziału prewencji w Katowicach i przewodnicy z psami służbowymi z Komendy Głównej Policji. Pomocy policjantom udzielili również funkcjonariusze straży pożarnej, wykorzystując specjalistyczny sprzęt.

W niedzielę, na podstawie skrupulatnie przeprowadzonej analizy zgromadzonych informacji, kryminalni zatrzymali w tej sprawie 52-letniego mieszkańca Częstochowy, który znany był zaginionym. W poniedziałek śledczy zebrany materiał przekazali do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe. W działania włączyli się również kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Śledczy wspólnie gromadzili kolejne dowody, przekazując ustalenia prokuratorowi. Wczoraj 52-latek został przesłuchany i usłyszał prokuratorski zarzut podójnego zabójstwa, za co grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Częstochowscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, w dalszym ciągu prowadzą czynności poszukiwawcze za zaginionymi. 45-letnia Aleksandra W. i jej 15-letnia córka nie zostały bowiem jeszcze odnalezione.

Apelujemy do osób, które wieczorem lub w nocy z 10 na 11 lutego widziały osoby poruszające się samochodem osobowym marki Ford Focus o numerze rejestracyjnym SC1836F (w poniedziałek opublikowany został komunikat w tej sprawie na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie). Każdy kto posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie, lub nagranie z kamery samochodowej z takim autem, proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką Policji pod numerem 112 lub 997.

Szczegóły dotyczące prowadzonego postępowania, jak i dane dotyczące dotychczasowych ustaleń, są przedmiotem śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe.

  • zatrzymany mężczyzna w koszulce w kolorze białym i czarnym siedzi na krześle z kajdankami założonymi na ręce trzymane z przodu
  • zbliżenie na kajdanki i dłonie zatrzymanego
  • policjant prowadzi po korytarzu pod ramię zatrzymanego, który ma założone kajdanki na ręce i nogi

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.74 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 418.79 KB)

Powrót na górę strony