Wiadomości

6 nieodpowiedzialnych kierowców. Podsumowanie działań „Trzeźwość” w Częstochowie

Data publikacji 01.12.2025

Dziś od wczesnych godzin porannych policjanci częstochowskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwość”. Pomimo licznych policyjnych apeli, na drogach nadal pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy pod wpływem alkoholu. Dziś o poranku mundurowi zatrzymali 6 takich kierujących, który kierowali „na podwójnym gazie”.

W poniedziałek, od wczesnych godzin porannych, śląscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”. Stróżów prawa można było spotkać zarówno na głównych drogach miast, jak i przy bocznych uliczkach, którymi czasami przed kontrolami starają się umknąć kierujący.

W Częstochowie policjanci przeprowadzili prawie 1800 badań kierowców i zatrzymali 6, który kierowali pojazdami po alkoholu. Dwóch z nich odpowie za jazdę po użyciu alkoholu, a 4 pozostałym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi nawet 3 lata za kratami.
Najczęściej pijani kierowcy wpadają w godzinach porannych, pomiędzy piątą a siódmą rano, co świadczy o zbyt dużej ilości wypitego alkoholu wieczorami.
Wobec tych osób którzy zdecydowali się jechać rano samochodem do pracy, po wczorajszej imprezie, sąd wyciągnie surowe konsekwencje. Grozi im kara pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna, a na dodatek obligatoryjna finansowa kara na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Pomimo licznych policyjnych apeli, na drogach nadal pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy pod wpływem alkoholu, którzy świadomie podejmują ogromne ryzyko łamiąc w ten sposób prawo.

  • Policjant na drodze sprawdza trzeźwość kierującego
  • Policjant kontroluje trzeźwość kierującego osobówką
  • Policjant kontroluje trzeźwość kierującego osobówką
  • Policjantka bada stan trzeźwości kierującego
  • Policjant bada stan trzeźwości kierującego
  • Policjant bada stan trzeźwości kierującego osobówką
Powrót na górę strony