Podsumowanie weekendu na drogach powiatu częstochowskiego
Od piątku do niedzieli na drogach naszego powiatu doszło do 2 wypadków drogowego i 36 kolizji. Podczas czuwania nad bezpieczeństwem na drodze, policjanci z częstochowskiej drogówki sprawdzali także stan trzeźwości kierowców. Niestety 3 z nich zdecydowało się prowadzić po alkoholu.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu w miniony weekend.
Podczas kontroli drogowych, mundurowi ujawnili 280 wykroczeń drogowych i zatrzymali prawo jazdy 7 kierującym za przekroczenie dozwolonych limitów prędkości o ponad 51 km/h. Stróże prawa udaremnili też dalszą jazdę 3 kierującym, którzy odważyli się usiąść „za kółkiem” po alkoholu.
Od piątku do niedzieli mundurowi wyjeżdżali do skutków 36 kolizji i 2 wypadków drogowego w których 4 osoby zostały ranne i trafiły do szpitala.
Apelujemy o rozsądek za kierownicą i przestrzeganie przepisów drogowych.