Wiadomości

Częstochowscy dzielnicowi doskonalili swoje umiejętności w zakresie walki z uzależnieniami i przemocą domową

Data publikacji 11.12.2024

Dzisiaj w auli KMP w Częstochowie odbyło się szkolenie dla dzielnicowych, poświęcone przeciwdziałaniu uzależnieniom i przemocy domowej.  Wydarzeniu przewodniczył zastępca szefa częstochowskich policjantów nadkom. Michał Adamus wraz z zastępcą prezydenta miasta Częstochowy- Ryszardem Stefaniakiem. Szkolenie zorganizowali policjanci z Wydziału Prewencji dzięki wsparciu Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Częstochowy.

Otwarcia szkolenia dokonali: Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie - nadkomisarz Michał Adamus oraz Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy - Ryszard Stefaniak. Obaj podkreślili wagę profilaktyki i współpracy między instytucjami w walce z uzależnieniami i przemocą domową. 
Nadkomisarz Adamus zaznaczył, że dzielnicowi są na pierwszej linii frontu w walce z tymi zjawiskami, dlatego tak ważne jest ich odpowiednie przygotowanie.
Zastępca prezydenta Stefaniak dodał, że Miasto Częstochowa angażuje się w działania profilaktyczne i wspiera inicjatywy mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców oraz jest przekonany, że jest to pierwsze z wielu takich wspólnych szkoleń.

W trakcie szkolenia prelegentami byli przedstawiciel Fundacji Moc Wsparcia oraz Pani Barbara Pamuła-Wesołek - Zastępca Przewodniczącego Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Częstochowie, a nad przebiegiem szkolenia czuwał Naczelnik Wydziału Prewencji asp.sztab. Robert Stańczak.
Przedstawiciel Fundacja Moc Wsparcia m.in. przedstawił metody pracy z osobami uzależnionymi i ich rodzinami oraz omówił szeroko pojętą tematykę przemocy wobec osób małoletnich.
Pani Pamuła-Wesołek omówiła aspekty prawne i społeczne związane z tematyką szeroko pojętych uzależnień. Nasi dzielnicowi mieli okazję do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat skutecznych metod interwencji w sytuacjach przemocy domowej i uzależnień.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Naczelnika Wydziału Prewencji certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę. 

Szkolenie było cennym wydarzeniem, które podniosło kompetencje częstochowskich dzielnicowych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i przemocy domowej.
Dzięki współpracy Policji z Miejskim Programem Profilaktyki i organizacjami pozarządowymi, mieszkańcy Częstochowy mogą czuć się bezpieczniej. Jesteśmy pewni, że zdobyta wiedza i umiejętności przełożą się na realną poprawę bezpieczeństwa w naszym regionie.

 

 

  • Wyświetlacz ekranu na którym znajduje się napis: Przemoc jako uraz psychiczny- o czym mówimy?
  • Zastępca Komendanta przemawia do mikrofonu
  • Zastępca prezydenta miasta przemawia do mikrofonu
  • Policjanci siedzą w auli w ławkach i słuchają wykładu
  • Policjanci w umundurowaniu służbowym siedzą w ławkach i słuchają wykładu
  • Prelegent przemawia do mikrofonu
  • Policjantka siedzi w ławce z policjantami i słuchają wykładu w auli
  • Prelegent podczas przemówienia stoi przed mikrofonem
  • Kobieta siedzi przy wyświetlaczu urządzenia
  • Policjanci siedzą przy ławie i słuchają wykładu
  • Prelegentka przemawia do mikrofonu
  • Dzielnicowi siedzą w ławkach w auli komendy i słuchają wykładu
Powrót na górę strony