Wiadomości

Dzielnicowi z częstochowskiej "jedynki" kontrolują akweny

Data publikacji 06.07.2024

W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą, rejon akwenów jest codziennie patrolowany przez mundurowych. Jedną z takich kontroli dzielnicowych z częstochowskiej „jedynki” śledziła ekipa Telewizji TVN 24. Wszystko po to, by podnieść świadomość osób wypoczywających nad wodą na temat istniejących zagrożeń.

W okresie wakacyjnym dzielnicowi z Częstochowy czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich wypoczywających, szczególnie nad wodą.

W najbliższych dniach prognoza pogody wskazuje, że czeka nas słoneczna i upalna aura.

Każdy będzie chciał się schłodzić. Dlatego mundurowi systematycznie patrolują okolice zbiorników wodnych zlokalizowanych na terenie miasta i powiatu. 

Podczas służby sprawdzają bezpieczeństwo wypoczywających w rejonie akwenów. Mundurowi pouczają, gdzie kąpiele są dozwolone, wskazują główne zasady, jakich należy przestrzegać podczas kąpieli m.in. zakaz wchodzenia do wody pod wpływem alkoholu czy zakaz kąpania się w miejscach, gdzie nie czuwa ratownik.

Dzisiejszą kontrolę dzielnicowych z „jedynki” sierż. szt. Łukasza Bednarskiego i st. sierż. Roberta Kołodziejczyka śledziła ekipa Telewizji TVN 24.

Takie kontrole mają na celu promowanie bezpiecznych kąpielisk oraz podnoszenie świadomości mieszkańców i przyjezdnych o konsekwencjach i zagrożeniach wynikających z kąpieli w miejscach niedozwolonych. Osoby ''złapane'' na kąpieli w miejscach, gdzie obowiązuje zakaz, muszą liczyć się z konsekwencjami... Wszystko po to, aby przestrzec ich samych przed kąpielą w miejscu, gdzie jest ona niebezpieczna oraz aby zachęcić ich do promowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Policjanci nie odpuszczają i będą kontynuować takie kontrole w rejonie zbiorników wodnych i „dzikich” kąpielisk. Na tych, którzy będą ignorować ostrzeżenia stróżów prawa oraz zakaz kąpieli, czekać będą wysokie grzywny...


 

  • Policjanci kontrolują teren przy zbiorniku wodnym
  • Policjanci i ratownik maszerują po obiekcie
  • Policjanci sprawdzają oznaczenia przy ogrodzeniu zbiornika wodnego
  • Ratownik pokazuje policjantom teren akwenu
  • Policjant sprawdza oznaczenia o zakazie kąpieli nad zbiornikiem
  • Policjanci z ratownikiem patrolują rejon zbiornika wodnego
  • Policjant rozmawia z obywatelem
  • Policjant nad brzegiem zbiornika rozmawia z dziennikarzem
  • Policjanci rozmawiają z ratownikiem nad brzegiem akwenu
Powrót na górę strony