Wiadomości

Zamiast 5 miesięcy, w więzieniu spędzi nawet 10 lat!

Data publikacji 03.07.2024

Częstochowscy policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym i miał do odbycia zaległą karę więzienia. Podczas przeszukania znaleźli przy nim 100 gramów białego proszku, a wstępny test potwierdził, że to amfetamina. Teraz zamiast 5 miesięcy, w więzieniu spędzi nawet 10 lat.

43-letni częstochowianin ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, chcąc za wszelką cenę uniknąć kary więzienia. Z posiadanych informacji wynikało, że ukrywał się poza granicami kraju, a sąd wydał za nim list gończy. Kiedy pod koniec czerwca mężczyzna przyjechał do domu i wysiadał z auta, przywitali go policyjni "poszukiwacze".

Podczas przeszukania zatrzymanego, policjanci w jego kieszeniach ujawnili 100 gramów białej, sproszkowanej substancji. Szybkie sprawdzenie znalezionej substancji testerem wskazało, że to amfetamina. Taką ilość narkotyków kwalifikuje się jako posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet 10 lat więzienia. Na wniosek częstochowskich śledczych, sąd zastosował środek zapobiegawczy wobec podejrzanego i tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Teraz zamiast 5 miesięcy pozbawienia wolności za zniszczenie mienia, jego pobyt w więzieniu może przedłużyć się nawet o 10 lat!

 

  • Nieumundurowany policjant doprowadza zatrzymanego w stronę drzwi
  • Zawiniątko w foli
  • Lolo policjantów z Wydziału Kryminalnego z Częstochowy
Powrót na górę strony