Wiadomości

Ewakuacja mieszkańców z bloku przy Poleskiej

Data publikacji 02.07.2024

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie otrzymali informację, że w jednym z mieszkań mogą znajdować się niebezpieczne materiały. Śledczy, którzy natychmiast dotarli na miejsce, zabezpieczyli znajdujące się w mieszkaniu substancję. Teraz biegli ocenią czy mogły być wykorzystane do produkcji materiałów wybuchowych.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj po południu na ulicy Poleskiej w Częstochowie. Policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań znajduje się mężczyzna, który może posiadać materiały wybuchowe. Na miejscu stróże prawa zastali zamknięte drzwi do wskazanego w zgłoszeniu mieszkania. Wewnątrz przebywał mężczyzna, który nie chciał ich otworzyć. Sytuacja była dynamiczna i niebezpieczna, wobec tego, zarządzono ewakuację mieszkańców bloku.

Policyjni pirotechnicy, przewodnik z psem tropiącym, kontrterroryści, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Katowic oraz funkcjonariusze straży pożarnej, pracowali pod nadzorem prokuratora. Mundurowi, po przeprowadzeniu wspólnej akcji, w mieszkaniu zastali 50-letniego mężczyznę.

Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli plastikową butelkę z cieczą oraz papierową torebkę ze sproszkowaną substancją. Zabezpieczone rzeczy zostaną poddane ocenie biegłych, którzy sprawdzą, czy mogły one być wykorzystane do produkcji materiałów wybuchowych.

50-latek został zatrzymany. Czynności w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

 

Powrót na górę strony