Wiadomości

Tragedia nad Wartą. Nie żyje 48-latek

Data publikacji 19.06.2024

Kryminalni z Kłomnic pod nadzorem prokuratury ustalają przyczyny i okoliczności śmierci 48-letniego mieszkańca gminy Kłomnice. Jego ciało zostało wyłowione z Warty. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Kryminalni z Komisariatu Policji z Kłomnic wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmierci 48-latka, którego ciało wyłowiono wczoraj z wody. To mieszkaniec tej miejscowości. Do zdarzenia doszło w Skrzydlowie przy ulicy Nadrzecznej. Na miejscu przeprowadzono oględziny, które nadzorował prokurator. Przeprowadzona sekcja zwłok wykaże, co było bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny.

Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą:

1. Pamiętajmy o tym, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. „Dzikie” kąpieliska mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona.

2. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy.

3. Nie pływajmy w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni (optymalna temperatura to 22-25 stopni).

4. Nie skaczmy rozgrzani do wody. Przed wejściem do wody ochlapmy nią klatkę piersiową, szyję, kark, krocze i nogi – unikniemy wstrząsu termicznego, którego nasz organizm bardzo nie lubi.

5. Nie pływajmy w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiemy, że występują zawirowania wody lub zimne prądy.

6. Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią.

7. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni.

8. Pamiętajmy, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak nadmuchiwane koło.

9. Nigdy nie wchodźmy do wody, nie pływajmy po spożyciu alkoholu.

10. Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych, dobrze, żeby miały złożone na siebie dmuchane rękawki, które pomogą dziecku utrzymać się na wodzie.

Powrót na górę strony