Wiadomości

Policjanci z Koniecpola debatowali o bezpieczeństwie

Data publikacji 11.06.2024

Policjanci z Komisariatu Policji w Koniecpolu uczestniczyli w debacie społecznej. Spotkaniu w pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ" przewodniczył asp. szt. Bogdan Wiśniewski- zastępca szefa koniecpolskich policjantów.

Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Koniecpolu asp. szt. Bogdan Wiśniewski wraz z dzielnicowymi mł. asp. Eweliną Grabowską i mł. asp. Przemysław Lara wzięli udział w debacie społecznej, która odbyła się w Dom Seniora w Dochlinie, do której zaprosili mieszkańców, jak również samorząd gminy Lelów.

Podczas spotkania zaprezentowano najistotniejsze zagrożenia w bezpieczeństwo osób starszych działania priorytetowe dzielnicowych, a także zwrócono uwagę na ich rolę w przygotowaniu i prowadzeniu przedsięwzięć z zakresu profilaktyki społecznej odpowiadającej zidentyfikowanym zagrożeniom.

Spotkanie było również kolejną okazją do upowszechniania nowych narzędzi komunikacji ze społeczeństwem takich jak właśnie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, czy ułatwiająca nawiązanie szybkiego kontaktu z dzielnicowym aplikacja Moja Komenda.

Zgromadzeni na spotkaniu mieszkańcy zgłaszali policjantom swoje problemy, z którymi spotykają się na co dzień. Mundurowi żadnego pytania nie pozostawili bez odpowiedzi i chętnie służyli poradą.

  • Policjanci przy stole rozmawiają z seniorami
  • Policjantka stoi w sali i rozmawia z siedzącymi przy stoliku seniorami
  • Wspólne pamiątkowe zdjęciu
Powrót na górę strony