Wiadomości

"Razem w szyku" z częstochowskimi klasami mundurowymi

Data publikacji 10.06.2024

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie uczestniczyli w piknik służb mundurowych. Nie zabrakło tam naszych uczniów z klas mundurowych, którzy chętnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Dumnie niosąc na sobie mundur, prezentowali swoje umiejętności Była to doskonała okazja, aby przybliżyć im zawód policjanta i zachęcić młodzież do wstąpienia w niebieskie szeregi.

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Częstochowie zaprosiło w czwartek, 6 czerwca wszystkich częstochowian i mieszkańców sąsiednich gmin na Piknik Służb Mundurowych „Razem w szyku”. Wydarzenie odbyło się na bulwarach przy Galerii Jurajskiej i zgromadziło wielu uczestników.

Głównym wydarzeniem pikniku był pokaz klas mundurowych i ich zdobytych umiejętności pod względem musztry.   Poza tym można było zobaczyć też przedstawicieli innych jednostek wojskowych z naszego województwa, tak jak na przykład 13. Częstochowskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Jednostkę Wojskową Komandosów, 34. Dywizjon Rakietowy z Bytomia. Ponadto swoje stanowisko prezentowala również Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Jana Długosza i inni przedstawiciele firm prywatnych.

Nie mogło zabraknąć na tym wydarzeniu przedstawicieli naszej komendy. asp. Kamil Sowiński, mł.asp. Karol Chereźniak z Wydziału Prewencji oraz Magdalena Konieczna z Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Plicji w Częstochowie. Każdy uczestnik mógł w fachowy i szczegółowy sposób dowiedzieć się o wszystkich zagadnieniach związanych z rekrutacją i służbą w Policji. Nie zabrakło także prezentacji policyjnego sprzetu, który każdy mógł przymierzyć i przetestować "na własnej skórze".

 Piknik Służb Mundurowych „Razem w szyku” był dla młodych osób zainteresowanych karierą w mundurze unikalną szansą aby lepiej poznać te profesje oraz porozmawiać z osobami, które na co dzień związane są ze służbami.

  • Napis policja na tle klas mundurowych stojących w szyku na placu
  • Policyjny radiowóz na tle maszerujących uczniów w mundurach
  • Uczniowie w mundurach na placu i prezentują musztrę
Powrót na górę strony