Wiadomości

Ty też możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo!

Data publikacji 08.06.2024

O tym, jak poprawić nasze bezpieczeństwo i o czym należy pamiętać w tym zakresie, debatowali z mieszkańcami policjanci z Poczesnej i z Częstochowy. Podczas spotkania wywiązała się żywa dyskusja na temat bezpieczeństwa, szczególnie seniorów. Spotkaniu przewodniczył Komendant Komisariatu Policji w Poczesnej- podinsp. Marcin Jeziorowski. Uczestnicy debaty wymienili między sobą wiele cennych informacji i spostrzeżeń.

W świetlicy w Nowej Wsi, odbyła siędebata pod nazwą: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ – Bezpieczny senior”.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz z Komisariatu Policji w Poczesnej wygłosili prelekcję na powyższy temat.
Następnie odpowiadali na pytania, które zadawali uczestnicy spotkania.
Mundurowi podkreślali, że prewencja i ostrożność jest konieczna, aby ustrzec się przed utratą mienia oraz przed oszustami.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Wielu uczestników zabrało głos i na własnych przykładach wskazywało, jak ważna jest wiedza z zakresu bezpieczeństwa. 

Seniorzy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania są im potrzebne i powinny być kontynuowane. Podczas wydarzenia uczestnikom rozdano ulotki, materiały edukacyjne dotyczące zagrożeń i informujące o aplikacjach Moja Komenda, KMZB oraz Biuro Śląskiego Dzielnicowego, jak również elementy odblaskowe.

Spotkanie było finansowane przez Urząd Gminy Poczesna w ramach Profilaktyki Zdrowego i Bezpiecznego Trybu Życia. Na spotkaniu Wójta Gminy Poczesna Artura Sosnę reprezentowała inspektor Aneta Nawrot.

  • Wspólne pamiątkowe zdjęcie uczestników debaty
  • Policjanci siedzą przy stoliku, jeden z nich stoi i mówi do mikrofonu
  • Policjanci stoją przy ściance i rozmawiają z uczestnikami spotkania
  • Policjanci siedzą przy stoliku i słuchają rozmowy
  • Policjanci siedzą przy stoliku
  • Policjant rozmawia ze słuchaczami
Powrót na górę strony