Wiadomości

Policyjny dron "czuwał" nad bezpieczeństwem uczestników ruchu

Policjanci z częstochowskiej drogówki przez cały dzień czuwali nad bezpieczeństwem pieszych. Policjanci zwracali uwagę na właściwą relację pieszych i kierujących. W działaniach pomagał policyjny dron z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Wczoraj w Częstochowie przeprowadzono akcję nastawioną na poprawę bezpieczeństwa pieszych. To kolejna edycja cyklicznych działań, których głównym celem jest zwrócenie uwagi na relację niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz zachowanie kierujących w relacji z pieszymi. Mundurowi zwracali uwagę nie tylko na kierujących, ale także pieszych i rowerzystów.

Do działań zaangażowany został policyjny dron z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który bacznym okiem swojej kamery przyglądał się relacji pomiędzy kierującymi i pieszymi, przede wszystkim w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Bezzałogowy statek powietrzny zarejestrował 11 niebezpieczne zachowań kierujących, którzy rażąco naruszyli bezpieczeństwo pieszych w rejonie przejść dla pieszych.

Ponadto stróże prawa odnotowali 120 wykroczeń drogowych popełnianych przez kierowców oraz 102 przewinienia popełnione przez pieszych. 3 kierujących stracił swoje prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. 

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzeganie przepisów i stosowanie się do zasad, to podstawy drogowego bezpieczeństwa. Korzystając z dróg, nie możemy zapomnieć o właściwej koncentracji, wzajemnym szacunku i obserwacji sytuacji. na drodze. Jako piesi używajmy elementów odblaskowych, dzięki nim stajemy się bardziej widoczni na drodze.

Ładowanie odtwarzacza...

Nagranie audio Audiodeskrypcja do filmu

Powrót na górę strony