Wiadomości

Podsumowanie długiego weekendu na częstochowskich drogach

Data publikacji 03.06.2024

Długi weekend związane z okresem święta Bożego Ciała już za nami. Nad bezpieczeństwem na naszych drogach czuwali policjanci z Częstochowy. W naszym powiecie doszło do 34 kolizji drogowych. Mundurowi z częstochowskiej drogówki zatrzymali 5 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, znajdując się pod wpływem alkoholu.

 

 

Podczas tegorocznego długiego weekendu związanego ze świętem Bożego Ciała, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwały zwiększone siły Policji.

Od środy do niedzieli na drogach można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych.
Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i czy przestrzegają ograniczeń prędkości. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W czasie długiego weekendu na drogach powiatu częstochowskiego doszło do 34 kolizji drogowych. 
Ponadto, mundurowi częstochowskiej drogówki zatrzymali 5 kierowców pod wpływem alkoholu.

 

Policjanci zadbają także o bezpieczeństwo osób, które dzisiaj będą wracać z majowego wypoczynku. Apelujemy o koncentrację za kierownicą i przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości, a przede wszystkim o trzeźwość za kierownicą.

Powrót na górę strony