Wiadomości

Zostań jednym z nas...zachęcali młodzież częstochowscy policjanci

Data publikacji 28.05.2024

Prezentowali policyjne wyposażenie i  opowiadali o policyjnej służbie– profilaktycy częstochowskiej komendy wzięli udział w pikniku dla młodzieży przygotowanym przez Politechnikę Częstochowską. Była to doskonała okazja do tego, aby zachęcać młodych ludzi do wstąpienia w niebieskie szeregi.

Piknik pod tytułem „Nauka i sport” w zamyśle organizatorów miał przybliżyć młodzieży ofertę naukową i sportową uczelni oraz specyfikę służby w formacjach mundurowych i zachęcić ich, aby po ukończeniu szkoły średniej lub wyższej, wstąpili do wybranej przez siebie formacji mundurowej.
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie asp. Kamil Sowiński i mł.asp. Karol Chereźniak zaprezentowali młodym ludziom część wyposażenia jakim dysponują policjanci. 
Uczniowie mogli także przymierzyć wyposażenie osobiste policjanta pododdziału zwartego oraz poznać wnętrze nowego policyjnego radiowozu. 

Dodatkowego uroku całemu wydarzeniu dodał fakt, iż odbywał się on na terenie poligonu Jura Park gdzie uczniowie mogli zmierzyć się w dyscyplinach sportowych, m.in. bieg z karabinem, paintball czy dyscyplinach siłowych. Nasi policjanci również udowodnili, że dbanie o formę w służbie jest ważne i brali czynny udział w zawodach.

Spełnij swoje marzenia zostań policjantem. 

  • Policyjny radiowóz na tle namiotów
  • Wspólne pamiątkowe zdjęcie policjantów i młodych ludzi, którzy prezentują na sobie policyjny sprzęt
  • Policjanci i młodzież pozują do zdjęcia stojąc na tle radiowozu i wystawionych namiotów
Powrót na górę strony