Wiadomości

Piknik z licealistami

Data publikacji 23.05.2024

Profilaktycy Częstochowskiej Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wzięli udział w pikniku przygotowanym przez Politechnikę Częstochowską, w której trakcie prezentowali policyjne wyposażenie, a także opowiadali o policyjnej służbie.

Piknik pod tytułem „Nauka i sport” w zamyśle organizatorów miał przybliżyć młodzieży ofertę naukową i sportową uczelni oraz specyfikę służby w formacjach mundurowych i zachęcić ich, aby po ukończeniu szkoły średniej lub wyższej wstąpili do wybranej przez siebie formacji mundurowej.
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie aspirant Kamil Sowiński i młodszy aspirant Karol Chereźniak zaprezentowali młodym ludziom część wyposażenia, jakim dysponują policjanci. Uczniowie mogli także przymierzyć wyposażenie osobiste policjanta pododdziału zwartego oraz poznać wnętrze nowego policyjnego radiowozu.

Dodatkowego uroku całemu wydarzeniu dodał fakt, iż odbywał się on na terenie poligonu Jura Park gdzie uczniowie mogli zmierzyć się w dyscyplinach sportowych, m.in.: bieg z karabinem, paintball czy dyscyplinach siłowych. Nasi policjanci również uwodnili, że dbanie o formę w służbie jest ważne i brali czynny udział w zawodach.

Spełnij swoje marzenia zostań policjantem.

  • Policjanci z Plakatem zostań Policjantem
  • Nowy policyjny pojazd służbowy
  • Uczestnicy pikniku
Powrót na górę strony