Wiadomości

Rozbojarze w rękach kryminalnych z „czwórki”

Data publikacji 16.04.2024

Policjanci z częstochowskiej „czwórki” zatrzymali 5 osób w wieku od 38 do 46 lat. Wszystkim zarzuca się działanie wspólnie i w porozumieniu na szkodę 27-letniego mężczyzny. Agresorzy napadli, pobili, a następnie okradli swoją ofiarę. Wobec 4 sprawców prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru, a 5 z nich został tymczasowo aresztowany.

Jak ustalili śledczy, w ubiegłym tygodniu w jednym z częstochowskich sklepów 27-letni mężczyzna został zaczepiony przez 44-latka. Mężczyzna grożąc pobiciem, żądał od 27-latka zapłaty za alkohol.
Gdy usłyszał, że jest to niemożliwe, bo nie ma karty płatniczej ani pieniędzy, napastnik stał się agresywny i wulgarny. Po wyjściu ze sklepu postanowił zemścić się na swojej ofierze i wspólnie ze swoimi kompanami zaczęli bić i kopać mężczyznę.
Następnie skradli mu warty prawie 3 tys. zł telefon, słuchawki, powerbanka i uciekli. Poinformowani o tym fakcie policjanci ustalili dane podejrzanych, do których dotarli następnego dnia.
Dwie kobiety w wieku 28 i 45 lat oraz 3 mężczyzn w wieku od 44-46 lat zostało zatrzymanych i trafiło do policyjnej celi. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie wszystkim zarzutu dokonania rozboju.
Dwie kobiety i dwóch mężczyzn objęci zostali policyjnym dozorem. Natomiast 44-letni multirecydywista, który w przeszłości odsiadywał wyroki za tego typu przestępstwa, usłyszał dwa zarzuty.
Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Szczegóły sprawy wyjaśniają śledczy z komisariatu IV, a o dalszym losie podejrzanych zadecyduje prokurator i sąd.

Powrót na górę strony