Wiadomości

Pobili mężczyznę i zabrali mu 15 złotych

Data publikacji 08.04.2024

Dzięki współpracy policjantów i strażników miejskich para rozbojarzy została tymczasowo aresztowana. Sprawczyni wpadła na gorącym uczynku i została ujęta przez strażników miejskich. Natomiast następnego dnia jej wspólnik został zatrzymany przez kryminalnych z częstochowskiej „czwórki”.

Policjanci z częstochowskiej „czwórki” zostali powiadomieni o tym, że funkcjonariusze Straży Miejskiej ujęli kobietę, która najprawdopodobniej razem z nieznanym mężczyzną dokonała rozboju.
Do zdarzenia doszło późną nocą w zeszłym tygodniu. Patrol straży miejskiej przeglądał monitoring w rejonie miasta.
W pewnym momencie zauważyli, że na ulicy Warszawskiej w rejonie przystanku autobusowego, kobieta i mężczyzna biją człowieka.
Od razu pojechali w to miejsce, gdzie na widok ich radiowozu, para agresorów zaczęła uciekać.
Strażnicy ruszyli za nimi i ujęli 28-letnią mieszkankę Częstochowy. Wezwani na miejsce policjanci z IV komisariatu, zatrzymali kobietę.
Jak się okazało, 28-latka razem ze swoim kompanem pobili 50-latka. Gdy mężczyzna nie miał już siły się bronić, wtedy go okradli, zabierając 15 złotych. Na szczęście 50-latek nie doznał większych obrażeń ciała.

Już następnego dnia w ręce kryminalnych z „czwórki” wpadł jej 38-letni wspólnik. Był dobrze znany policjantom ze swej przestępczej działalności.
Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawić im zarzutu dokonania rozboju.
Mężczyzna odpowie w warunkach recydywy. Na wniosek częstochowskich śledczych sąd nie miał żadnych wątpliwości i podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu pary rozbojarzy na 3 miesiące.

Powrót na górę strony