Wiadomości

Tragedia na drodze - nie żyje 53-letni pieszy

Data publikacji 02.04.2024

Częstochowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło w piątek w Jackowie. Kierujący chevroletem śmiertelnie potrącił 53-latka. Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności!

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w piątek około 19.00 w Jackowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 40-letni kierujący chevroletem, na prostym odcinku drogi potrącił ze skutkiem śmiertelnym 53-latka, który szedł poboczem jezdni. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Przypominamy o zachowaniu ostrożności na drodze! Choć dni stają się coraz dłuższe, to jeszcze zmrok zapada szybko. Pamiętajmy, że:

  • pieszy poruszający się bez odblasków jest widoczny przez kierowcę z odległości zaledwie 20 metrów;
  • dzięki elementom odblaskowym, kierowca może zobaczyć pieszego już ze 130 metrów, co daje mu więcej czasu na reakcję;
  • piesi, którzy poruszają się drogą po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są zobowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. 

Pamiętajmy, że życie i zdrowie mamy tylko jedno. Korzystając z drogi bądźmy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale również za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego!

  • Zdjęcie przedstawia uszkodzone lusterko i stłuczoną szybę w samochodzie
  • Zdjęcie przedstawia stłuczoną szybę zw samochodzie, który brał udział w wypadku
  • Zdjęcie przedstawia uszkodzony pojazd, który  stoi przy drodze, a w tle stoi karetka pogotowia
Powrót na górę strony