Wiadomości

Podsumowanie świątecznego weekendu na częstochowskich drogach

Data publikacji 02.04.2024

W ciągu tegorocznego świątecznego weekendu na drogach powiatu częstochowskiego doszło do 4 wypadków, w których niestety zginęła 1 osoba, a 3 zostały ranne. Zatrzymano 10 nietrzeźwych kierowców. W ciągu czterech dni doszło do 34 kolizji drogowych.

Za nami okres Świąt Wielkanocnych, czyli czas zwiększonego natężenia ruchu na naszych drogach. Częstochowscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości i prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, stan techniczny pojazdów i to czy wszyscy w samochodach mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Stróże prawa konsekwentnie reagowali na wszelkiego rodzaju wykroczenia i przestępstwa, a w szczególności zwracali uwagę na kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice pod wpływem alkoholu, powodując największe zagrożenie na drogach.

W tym roku w okresie od 29 marca do 1 kwietnia doszło do 38 zdarzeń drogowych, w tym do 4 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 3 osoby zostały ranne. W ciągu czterech dni mundurowi zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących. 5 kierujących straciło swoje uprawnienia do kierowania za przekroczenie dozwolonych limitów prędkości o 51 km/h w obszarze zabudowanym, a 4 kierujących odważyło się usiąść „za kółko” nie mając do tego w ogóle uprawnień.

Powrót na górę strony