Wiadomości

Dzielnicowi ratowali ludzkie życie

Data publikacji 30.03.2024

Każdego dnia policjanci narażają swoje życie, by ratować zdrowie i życie innych osób. Jest to stały element policyjnej służby, a każde skuteczne działanie to powód do dumy i motywacja do dalszej służby. Tak było podczas podjętej interwencji przy ul. Jagiellońskiej w Częstochowie, gdzie dzielnicowi prowadzili walkę o życie nieprzytomnej kobiety…

Dyżurny komisariatu VI w Częstochowie otrzymał zgłoszenie o kobiecie wymagającej natychmiastowej pomocy.
We wskazanym miejscu, tj. w rejonie przystanku przy ul. Jagiellońskiej, bardzo szybko pojawili się dzielnicowi – st. sierż. Jakub Fiuty i sierż. Tomasz Miszczyk.
Gdy ocenili stan poszkodowanej i okazało się, że jest nieprzytomna oraz nie oddycha, od razu przystąpili do działania.
Resuscytację prowadzili do momentu przejęcia czynności ratowniczych przez wykwalifikowanych ratowników medycznych przybyłych na miejsce.
Dzięki podjętym w porę działaniom kobieta odzyskała funkcje życiowe i została przewieziona do szpitala.

Po kilku godzinach na ręce dyżurnego częstochowskiej szóstki wpłynęły podziękowania od lekarza pogotowia ratunkowego, który przyjechał na miejsce i przejął działania ratownicze:
„Wyrazy uznania dla Policjantów pełniących służbę dn. 25.03.2024, którzy będąc pierwsi na miejscu zdarzenia podjęli czynności ratunkowe.
Dzięki ich odwadze oraz umiejętnościom Pacjentka została przewieziona do szpitala z własną akcją serca. Dzięki temu zdecydowanie wrosły szanse na Jej przeżycie.”

Mimo, że każdy policjant wykonuje swoje obowiązki z bezinteresownym zaangażowaniem, to niezwykle miło jest otrzymać słowa uznania po wykonanej służbie.
Serdecznie za nie dziękujemy. Naszym priorytetem w codziennej służbie jest pomagać i chronić mieszkańców, a celem działania ratowniczego jest zapewnienie szybkiej i skutecznej pomocy, która może mieć decydujące znaczenie dla przeżycia poszkodowanych. W takich sytuacjach liczą się sekundy.
Dlatego apelujemy do świadków, by nie bali się reagować, gdy widzą drugiego człowieka potrzebującego pomocy.
Ich zdecydowana reakcja, rozpoczęcie czynności ratowniczych, czy nawet wykonanie telefonu pod numer alarmowy mogą uratować ludzkie życie.

Powrót na górę strony