Wiadomości

Podsumowanie ferii zimowych 2024 na drogach Częstochowy i powiatu

Data publikacji 14.02.2024

W okresie zimowego wypoczynku na drogach Częstochowy i powiatu częstochowskiego doszło do 206 zdarzeń drogowych. Policjanci zatrzymali 18 pijanych kierowców i zatrzymali prawo jazdy 10 kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Częstochowska Policja podsumowała ferie zimowe na drogach miasta i powiatu częstochowskiego. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, głównie eliminując z ruchu pijanych kierujących i piratów drogowych, którzy swoim zachowaniem stwarzali zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu. Policjanci w białych czapkach w sposób szczególny zwracali również uwagę na zachowanie niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W okresie do 29 stycznia 2024 roku do 11 lutego 2024 roku doszło do 199 kolizji i 7 wypadków drogowych, w których 5 osób zostało rannych a 2 osoby zabite (1 kierujący, 1 pieszy). Policjanci z drogówki ujawnili 1525 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym, z czego 741 wykroczeń dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. 10 kierowców straciło swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. W trakcie zimowego wypoczynku Policjanci ujawnili 53 wykroczenia popełnione przez osoby piesze. Niestety na naszych drogach nie zabrakło też nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali 18 takich osób.

Dla porównania, w okresie ferii zimowych w 2023 roku na naszych drogach doszło do 182 kolizji i 5 wypadków drogowych, w których 6 osób zostało rannych. Policjanci ujawnili 1309 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym, zatrzymali 14 pijanych kierowców, a 4 piratów drogowych straciło swoje prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Powrót na górę strony