Wiadomości

Podsumowanie akcji "Trzeźwość" na częstochowskich drogach

Data publikacji 12.02.2024

Policjanci z częstochowskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwość”. W czasie ich trwania ujawnili 3 pijanych kierowców. Apelujemy o rozsądek!

Pomimo licznych apeli i wielu akcji prowadzonych przez policjantów ruchu drogowego, niestety wciąż po drogach naszego miasta i powiatu poruszają się pojazdy kierowane przez nietrzeźwych. Taki brak rozsądku na drodze może skończyć się tragicznie.
Dlatego dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie od godziny 4.00 prowadzili działania pod kryptonimem ”Trzeźwość”. Ich celem było wyeliminowanie z ruchu tych najbardziej nieodpowiedzialnych kierujących, którzy odważyli się usiąść „za kółko” będąc pod wpływem alkoholu. W takcie dzisiejszych działań ujawniono 3 kierujących na podwójnym gazie…


Podczas minionego weekendu częstochowska „drogówka” ujawniła i wyeliminowała z ruchu drogowego 8 kierujących, którzy prowadzili pojazdami będąc pod wpływem alkoholu.


Należy mieć na uwadze, że kierujący pojazdem jest odpowiedzialny, nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za zdrowie i życie innych uczestników dróg. Dlatego też niech hasło: „Piłeś? Nie jedź!” przyświeca każdemu kierowcy przez cały rok.


Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Alkohol prowadzi do:
• zmniejszenia szybkości reakcji;
• ograniczenia pola widzenia;
• błędnej oceny odległości i szybkości;
• błędnej oceny własnych możliwości i znacznego obniżenia samokontroli oraz koncentracji;
• rozproszenia uwagi oraz senności.


Apelujemy do mieszkańców, by reagowali widząc, jak pijany wsiada za kierownicę. Nie bójmy się zadzwonić na Policję, jeśli zachowanie innego kierowcy na drodze wzbudzi nasze przypuszczenia, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Powrót na górę strony