Wiadomości

Policjanci o bezpieczeństwie podczas trwających ferii

Data publikacji 03.02.2024

Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych to bardzo ważny temat, który powinien być omawiany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Dlatego też Komenda Miejska Policji w Częstochowie, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS oraz Urząd Miasta Częstochowa zorganizowali prelekcję na ten temat „Bezpiecznych Ferii”.

W tym tygodniu na auli Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odbyło się spotkanie z uczniami Szkół Podstawowych. Podczas prelekcji uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Policjanci Wydziału Prewencji asp. Kamil Sowiński, mł.asp. Karol Chereźniak, opowiadali o zagrożeniach na stokach narciarskich, lodowiskach. Sierż.szt. Marcin Knysak mówił także o prawidłowym korzystaniu z komunikacji miejskiej oraz o bezpieczeństwie pieszych w ruchu drogowym, a także zaprezentował sprzęt, jakim dysponuje Częstochowska „drogówka”. Omawiane były również najczęstsze sytuacje, w których można znaleźć się w trakcie ferii zimowych oraz jak należy z nich wyjść bezpiecznie.

W trakcie prelekcji nie zabrakło także informacji na temat służby w policji. Funkcjonariusze asp. Marlena Leszczyniak oraz sierż.szt. Łukasz Balsam opowiedzieli o pracy policjanta prewencji i przewodnika psa służbowego, o codziennych obowiązkach oraz odpowiedzieli na pytania dotyczące rekrutacji do służby w policji. Była to doskonała okazja, aby dowiedzieć się jak zadbać o bezpieczeństwo podczas ferii zimowych oraz poznać bliżej służbę w policji.

W czwartek odbyły się kolejne działania gdzie dzieci i młodzież poznali służbę w zespole konnym policji. Było to ciekawe i pouczające spotkanie dla wszystkich uczestników.

  • uczestnicy spotkania
  • przewodnik psa z pupilem
  • podarunki dla dzieci
  • prezentowany sprzęt drogówki
  • zapoznanie ze sprzętem policyjnym
  • zapoznanie z radiowozem policyjnym
Powrót na górę strony