Wiadomości

„Piłeś? Nie jedź!” Działania trzeźwość na częstochowskich drogach

Data publikacji 29.01.2024

Podejmowane przez policjantów działania prewencyjno–kontrolne, czy też organizowane spotkania z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym niestety nie przemawiają do wszystkich. Przypominamy, że bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest „nieświadoma” nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i nie zdaje sobie sprawy, że wciąż ma go w swoim organizmie. Dzisiaj sprawdzają to częstochowscy policjanci…

Zatrważające jest to, że pomimo wielu akcji kontrolno-pomiarowych prowadzonych przez policjantów w całej Polsce, gro osób zachowuje się nieodpowiedzialnie na drodze. Wielu kierowców nie odstraszają także konsekwencje prawne, jakie w związku z naruszeniem przepisów muszą ponieść. Przeciwdziałając właśnie takim kierowcom i w trosce o to by na drogach było bezpiecznie, policjanci nie zaprzestają działań, prowadzą liczne kontrole, podczas których eliminują kierowców, którzy swoim zachowaniem narażają nie tylko siebie, ale i innych.

Dzisiaj od godzin porannych Policjanci częstochowskiej „drogówki” prowadzą działania trzeźwość.

Należy mieć na uwadze, że kierujący pojazdem jest odpowiedzialny, nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za zdrowie i życie innych uczestników dróg. Dlatego też niech hasło: „Piłeś? Nie jedź!” przyświeca każdemu kierowcy przez cały rok.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Członkowie rodzin, pasażerowie i znajomi nie mogą być bierni i pozwalać, aby osoby pod wpływem alkoholu wsiadały za kierownicę, stanowiąc dla wszystkich olbrzymie

Dlatego też apelujemy do kierowców o rozsądek i niewsiadanie za kierownicę pod działaniem alkoholu, narkotyków, czy też innych środków.

  • trzeźwość kierujących
  • kontrola trzeźwości
  • kontrola stanu trzeźwości
  • kontrola statyczna- kontola stanu trzeźwości
Powrót na górę strony