Wiadomości

Nowe radiowozy w powiecie częstochowskim

Data publikacji 02.10.2023

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyło się oficjalne przekazanie mundurowym z Komisariatu III Policji w Częstochowie, Poczesnej i Kłomnic nowych radiowozów. To kolejne takie pojazdy ze srebrno-niebieskimi barwami i nowym fluorescencyjnym oznakowaniem. Samochody zostały zakupione ze środków przekazanych przez Samorząd Lokalny, Urząd Miasta w Częstochowie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz budżetu Policji.

Nowy radiowóz przed budynkiem komendy.

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie nastąpiło oficjalne przekazanie nowych pojazdów służbowych. Podczas spotkania w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie Komendant Miejski Policji w Częstochowie insp. Dariusz Kiedrzyn podziękował za wsparcie, jakiego samorządy udzielają mundurowym. Podkreślił wzorową współpracę i zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa. Te nowoczesne i przyjazne dla środowiska radiowozy to Suzuki S-Cross z napędem hybrydowym.Władze naszego miasta oraz samorządowcy z poszczególnych gmin przekazali następujące środki:

- Urząd Miasta w Częstochowie- 50 tys zł.

-Gmina Poczesna- 25 tys zł.

- Gmina Kamienica Polska- 20 tys zł.

-Gmina Starcza- 5 tys zł.

- Gmina Kłomnice- 12.5 tys zł.

- Gmina Mykanów- 15 tys zł.

- Gmina Mstów- 12.5 tys.

- Gmina Rędziny-12 tys.

Pozostałe środki pochodziły z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Wojewódzkiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz budżetu Policji. Pojazdy te na co dzień będą pomagały w służbie policjantom, dbającym o bezpieczeństwo na terenie Komisariatu Policji III w Częstochowie oraz w obrębie gmin: Poczesna, Kamienica Polska, Starcza oraz Kłomnice, Mstów, Mykanów i Rędziny.

Suzuki, które już pojawiły się na drogach tych gmin, to już kolejne w powiecie radiowozy w nowej gamie kolorystycznej. Wprowadzone zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu radiowozów uzasadnione są lepszą widocznością niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Nowe barwy to również zdecydowanie łatwiejsza identyfikacja radiowozu. Sukcesywna wymiana policyjnej floty na nowoczesną poprawi przy okazji komfort pracy stróżów prawa.

Nowe radiowozy zasiliły flotę policjantów komisariatów: częstochowskiej „trójki”, Poczesnej i Kłomnic, którzy na co dzień pełnią służbę na drogach Częstochowy oraz gmin: Poczesna, Kamienica Polska, Starcza, Kłomnice, Mykanów, Mstów oraz Rędziny. Okazana pomoc ze strony lokalnego samorządu jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale przede wszystkim dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców, na którym policjantom zależy najbardziej.

W spotkaniu uczestniczyli Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej- Tomasz Bednarek, Prezydent Miasta Częstochowy- Krzysztof Matyjaszczyk, Wójt GminyPoczesna- Krzysztof Ujma, Wójt Gminy Kamienica Polska- Adam Tajber, Wójt Gminy Starcza- Wiesław Szymczyk, Wójt Gminy Kłomnice- Piotr Juszczyk, Wójt Gminy Mykanów Dariusz Pomada, Wójt Gminy Mstów- Tomasza Gęsiarz oraz Wójt Gminy Rędziny- Paweł Militowski. Nie zabrakło również Komendantów Komisariatu Policji III w Częstochowie, Poczesnej i Kłomnic - wszyscy dołożyli starań, aby pozyskać środki na zakup nowych radiowozów, które będą służyły lokalnej społeczności.

 • Wspólne pamiątkowe zdjęcie na tle radiowozów i budynku komendy
 • policjanci przy radiowozach przed budynkiem komendy
 • Komendant przemawia do zaproszonych gości
 • Zaproszeni goście słuchają tego, co mówi jeden z nich do mikrofonu
 • Policjant odbiera kluczyki z rąk jednego ze stojących obok mężczyzn
 • Policjant stoi przy radiowozie i odbiera kluczyki od jednego z zaproszonych gości
 • Policjant odbiera kluczyki od jednego z zaproszonych gości i przyjmuje gratulacje
 • Policjant z innym mężczyzna pozują do zdjęcia przy radiowozie
 • Wspólne pamiątkowe zdjęcie na tle nowych radiowozów
 • Policjant w towarzystwie dwóch mężczyzn stoi przy radiowozie
 • Policjant odbiera kluczyki od delegacji kilku mężczyzn
 • Wspólne pamiątkowe zdjęcie policjantów i wójtów na tle radiowozów
 • Policjanci i wójtowie pozują do zdjęcia na tle radiowozów
 • Delegacja kilku mężczyzn idzie w kierunku policjanta, któremu zostaną wręczone oficjalnie kluczyki do nowego radiowozu
 • Policjant odbiera kluczyki z rąk delegacji kilku mężczyzn
 • Wspólne pamiątkowe zdjęcie na tle radiowozu
 • Delegacja mężczyzn stoi w rzędzie
 • Wspólne pamiątkowe zdjęcie na tle radiowozów i komendy
Powrót na górę strony