Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 31.08.2023

Już w poniedziałek uczniowie wracają do szkół. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w pobliżu placówek, należy spodziewać się większego ruchu samochodów, jak i pieszych. Dlatego nad bezpieczeństwem szczególnie w tych miejscach będą czuwali częstochowscy policjanci.

Powrót do szkoły, szczególnie po długiej przerwie, to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale też dla dorosłych.
W pierwszych dniach września, policyjne patrole będą pełnić służbę w rejonach szkół oraz zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego.

Powracające po długiej przerwie dzieci i młodzież często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Dlatego obowiązkiem nas dorosłych jest dbanie o ich bezpieczeństwo nie tylko w domu, szkole, ale też na drodze.
Jeśli odwozisz dzieci, młodzież do szkoły pamiętaj o:

  • korzystaniu z pasów bezpieczeństwa oraz przewożeniu najmłodszych w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących;
  • zatrzymaniu swojego pojazdu w miejscu dozwolonym, aby nie ograniczać widoczności innym kierującym oraz pieszym, którzy przechodzą przez jezdnię;
  • zachowaniu bezpieczeństwa podczas wysiadania dziecka z samochodu. 

Przypominamy, dzieci do lat 7 nie mogą poruszać się samodzielnie po drogach!


Kierowcy, pamiętajcie o zachowaniu szczególnej ostrożność w rejonach przejść dla pieszych i dostosowaniu prędkość do warunków panujących na drodze.

Powrót na górę strony