Wiadomości

Specjalistyczny radiowóz zasilił flotę częstochowskiej "drogówki"

Data publikacji 21.07.2023

​​​​​W związku z realizacją projektu „Bezpieczniej na drogach – pojazdy Ekip Techniki Drogowej i Ekologii dla Policji” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Wydział Ruchu Drogowego w Częstochowie otrzymał specjalistyczny pojazd marki Volkswagen Crafter służący do kontroli stanu technicznego pojazdów.

Od kilku dni na drogach powiatu częstochowskiego zobaczyć można specjalistyczny radiowóz. Volkswagen Crafter w policyjnej wersji ETDiE to ministacja diagnostyczna na kółkach, wyposażona w nowoczesne przyrządy niezbędne do stwierdzania naruszeń wymagań bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ochrony środowiska.

Na jego pokładzie znajdziemy wszystko, czego potrzeba podczas codziennej służby: wyposażenie do obsługi zdarzeń drogowych, znak zmiennej treści na dachu pojazdu, na którym można wyświetlać znaki drogowe, agregat prądotwórczy, kolczatkę, przenośny system do oświetlania miejsca zdarzenia, a także analizator spalin, urządzenie do pomiaru natężenia dźwięku pojazdów, dymomierz, przyrząd do badania przepuszczalności światła oraz kamerę inspekcyjną . Ponadto w środku znajduje się w pełni wyposażone „biuro” i sprzęt komputerowy, który znacznie usprawni działania policjantów na miejscu kontroli drogowych, a tym samym przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu.

  • Na pierwszym planie widoczny policjant Wydziału Ruchu Drogowego w kamizelce odblaskowej stojący obok oznakowanego radiowozu typu "furgon". W tle budynek Komendy Policji.
  • Na pierwszym planie oznakowany radiowóz typu "furgon". W tle budynek Komendy Policji.
  • Na pierwszym planie oznakowany radiowóz typu "furgon" z odsuniętymi drzwiami bocznymi. Widoczne wnętrze pojazdu z przestrzenią biurową. W tle budynek Komendy Policji.
  • Na pierwszym planie oznakowany radiowóz typu "furgon" z otwartymi drzwiami tylnymi. Widoczne wnętrze pojazdu ze sprzętem do obsługi zdarzeń drogowych. W tle plac przed budynkiem Komendy i drzewa.
  • Na pierwszym planie oznakowany radiowóz typu "furgon" widziany z przodu. W tle plac i drzewa.
  • Na pierwszym planie oznakowany radiowóz typu "furgon". W tle budynek Komendy Policji.
Powrót na górę strony