Wiadomości

Policjanci z Częstochowy na obchodach "Międzynarodowego Dnia Dziecka"

Data publikacji 02.06.2023

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic wspólnie z częstochowskimi mundurowymi wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Dziecka. Dla dzieci z Polski i z Ukrainy na terenie Olsztyna przygotowano wiele atrakcji. Oprócz pokazu posłuszeństwa policyjnych zwierząt, było również o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Wczorajsze obchody "Dnia Dziecka" honorowym patronatem objął Jego Ekscelencja Wacław Depo- Metropolita Częstochowski.

Wczoraj w ośrodku "Święta Puszcza" w Olsztynie, odbył się Integracyjny Dzień Dziecka, organizowany pod patronatem Jego Ekscelencji Wacława Depo- Metropolity Częstochowskiego oraz Wojewody Śląskiego- Jarosława Wieczorka. Swoim nadzorem nad działaniami objął  Pan Komendant Wojewódzki Policji za pośrednictwem Wydział Gabinet Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Wśród atrakcji dla dzieci zarówno z Polski a także Ukrainy, był pokaz Orkiestry Policyjne z KWP, miasteczko rowerowe WRD KWP z Katowic oraz prezentacja sprzętu poszczególnych służb ratunkowych: Komendy Miejskiej Państwowej Strży Pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego, Nadleśnictwa oraz Policji.

Profilaktyk Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie na zaproszenie Dyrektora KRUS i Dyrektora Caritas Archidiecezji Częstochowskiej -  mł.asp. Kamil Sowiński przeprowadził także prelekcje dla najmłodszych z tematyki bezpieczeństwa, w tym w szczególności w okresie zbliżających się wakacji oraz zaprezentował sprzęt policyjny i radiowóz. Policyjni jeźdźcy konni z Ogniwa Konnego Komendy Miejskiej Policji z Częstochowy prezentowali pokaz swoich umiejętności. 

Była to wspaniała impreza integrująca dzieci i młodzież z Polski i Ukrainy.

  • Dzieci na podwórku bawią się pod opieka kobiety- w tle radiowóz policyjny i strażacki
  • Policjant pozuje do zdjęcia z chłopcem , który przymierzył policyjny strój
  • Policyjna orkiestra gra utwór, którym dyryguje policjant. Obok stoi zaparkowany radiowóz
  • Policyjna maskotka Sznupek wita się z dziećmi
  • Policyjni jeźdźcy na koniach witają się z dziećmi
  • Policjant pozuje do zdjęcia z zespołem folklorystycznym
Powrót na górę strony