Wiadomości

Zdobyli swoje pierwsze uprawnienia

Data publikacji 20.05.2023

Dyrektorzy szkół podstawowych z Częstochowy zorganizowali dla swoich uczniów egzaminy na kartę rowerową. Placówki odwiedzili również częstochowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi w ramach prowadzonej akcji " Jednośladem bezpiecznie do celu" opowiedzieli o podstawowych zasadach, jakie musi znać każdy cyklista.

Policjanci z częstochowskiej jednostki odwiedzili uczniów zdających egzaminy praktyczne na kartę rowerową. Mundurowi opowiedzieli o przepisach ruchu drogowego związanych z poruszaniem się na rowerze, jak również zwrócili uwagę na prawidłowe wyposażenie roweru, oraz zachęcali do jazdy w kaskach ochronnych i elementach odblaskowych. Dzieci bardzo dobrze pamiętały numery alarmowe i w jakich sytuacjach powinno się z nich korzystać. Po wygłoszonej przez policjantów prelekcji dzieci, które pozytywnie zdały teoretyczną część egzaminu na kartę rowerową, przystąpiły do jej praktycznej części. Stróże prawa pomogli przy organizacji toru przeszkód, który młodzi cykliści pokonali bez problemu i zdobyli swoje pierwsze uprawnienia. Uprawnienia, które po niedawnych zmianach mają dodatkową wartość i pozwalają również na kierowanie m.in. hulajnogą elektryczną. 

Wszystkim dzieciom, które zdobyli swoje „pierwsze prawo jazdy", gratulujemy i życzymy szerokiej drogi i bezpiecznej jazdy.

Więcej o ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjna pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu".

Powrót na górę strony