Wiadomości

Debatowali z seniorami o bezpieczeństwie, bo przecież każdy ma na nie wpływ

Data publikacji 20.05.2023

Policjanci z Kłomnic i z Częstochowy zorganizowali debatę poświęconą seniorom. Tematem spotkania było bezpieczeństwo osób starszych. Przeprowadzone spotkanie było również okazją do omówienia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”, a także przybliżenia zebranym koncepcji „Dzielnicowy bliżej nas”.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach policjanci z Kłomnic na czele z Komendantem podinspektorem Pawłem Krzemińskim oraz policjantami z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie przeprowadzili debatę pod tytułem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie z seniorami miało na celu omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zacieśnienie współpracy Policji ze społecznością lokalną. Polemika była okazją do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, oraz jego okolicy. Uczestników spotkania przywitał szef kłomnickich policjantów podinspektor Paweł Krzemiński, który omówił ogólnie stan bezpieczeństwa. Później dzielnicowi zachęcali do kontaktu oraz korzystania z aplikacji „Moja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” z uwzględnieniem koncepcji „Dzielnicowy bliżej nas” . Następnie głos zabrał policyjny profilaktyk młodszy aspirant Kamil Sowiński, który zwrócił uwagę na rozmaite oszustwa, w szczególności „na policjanta”. Nie zabrakło informacji jak zachować się w przestrzeni publicznej, jak zachować się w przypadku natarczywych domokrążców i na pokazach sprzętu gospodarstwa domowego. Nie pominięto również informacji na temat oszustw popełnianych drogą internetową. W dalszej części policjant z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej omówił zasady bezpieczeństwa na drodze.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, wiele osób zabierało głos i na własnych przykładach wskazywało ,jak ważna jest wiedza z zakresu bezpieczeństwa. Seniorzy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania są im potrzebne i powinny być kontynuowane.

  • Seniorzy siedzą w sali i oglądają prezentacje wyświetlaną na ekranie
  • Policjanci rozmawiają z seniorami, którzy licznie zgromadzeni siedzą w sali
  • Seniorzy słuchają tego co mówi policjant
  • Policjant wręcza ulotkę jednemu z seniorów
  • Seniorzy oglądają wyświetlana prezentację przez policjantów
  • Wspólne pamiątkowe zdjęcie
Powrót na górę strony