Wiadomości

Dni otwarte w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie

Data publikacji 25.04.2023

Dni otwarte w Komendzie miejskiej Policji były okazją do zapoznania młodzieży z pracą policjanta. Mundurowi przygotowali ofertę dla osób zainteresowanych wstąpieniem do służby w Policji. Uczniowie dowiedzieli się przede wszystkim, jak wygląda rekrutacja i gdzie można znaleźć wszelkie informacje związane z naborem.

W murach Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odbyły się dni otwarte komendy. Cykliczne spotkania z młodzieżą praktycznie przez cały dzień, zgromadziły licznie licealistów z Częstochowy i powiatu. Przedsięwzięcie było doskonałą okazją do przybliżenia młodzieży tajników pracy policjantów. Mundurowi z prewencji i kadrowcy zachęcali uczniów ostatnich klas do wstąpienia w szeregi Policji, a tych młodszych do nauki w klasach policyjnych, które świetnie przygotowują do podjęcia w przyszłości tego zawodu. Uczniowie mogli obejrzeć film promujący codzienne działania policjantów w terenie. Później mł. asp. Kamil Sowiński przedstawił pokrótce przebieg kariery w Policji, jej kolejne szczeble i możliwości rozwoju oraz awansu. Żeby nie być gołosłownym na zewnątrz czekali jeźdźcy z końmi służbowymi oraz przewodnik z psem tropiącym. Mundurowi chętnie opowiadali o swojej służbie i wielkich pasjach, które rozwijają w tej dziedzinie.

Młodzież mogła zobaczyć radiowóz oraz sprzęt, którym stróże prawa posługują się w codziennej służbie. Zaprezentowano sprzęt do ochrony osobistej na używany podczas zabezpieczania imprez masowych i meczów oraz broń będącą na wyposażeniu częstochowskich policjantów. Policjantka pracująca na co dzień w zespole kadr i szkolenia częstochowskiej komendy odpowiadała na szereg pytań związanych z procesem rekrutacji oraz rozdawała ulotki z informacjami dla kandydatów. Zainteresowani wstąpieniem w szeregi Policji często pytali o szkolenia i kursy, które pozwalają na rozwój i zdobywanie nowych umiejętności potrzebnych w służbie. Tego typu spotkania w większości przypadków pozwalają na podjęcie decyzji o swojej dalszej karierze zawodowej, a nauka w klasach mundurowych przygotowuje młodzież do służby w mundurze. Na stronie internetowej śląskiej Policji w zakładce ZOSTAŃ POLICJANTEM znajduje się kompendium wiedzy o tym, jak zostać policjantem, czyli wszystkie niezbędne informacje m.in. o postępowaniu kwalifikacyjnym i jego etapach.

  • Policjant siedzi na podium- za nim wyświetlacz ekranu, który emituje film
  • Policjant wita wszystkich mówiąc do mikrofonu z podium
  • Policjant wita zaproszonych uczniów, którzy siedzą w ławkach w auli
  • Policjant mówi z mównicy do młodzieży
  • Zgromadzona młodzież w auli słucha wykładu
  • Dwaj policyjni jeźdźcy w zagrodzie, którym przygląda się młodzież
  • Policyjni jeźdźcy siedzą na koniach, a policjant rozmawia z młodzieżą- obok pies służbowy ze swoim przewodnikiem
  • Policjant prezentuje na jednym z uczniów strój bojowy policjanta
  • Uczeń prezentuje się w policyjnym stroju bojowym- obok stoi umundurowany policjant
Powrót na górę strony