Wiadomości

Policjanci z trójki debatowali o bezpieczeństwie z mieszkańcami

Data publikacji 13.03.2023

Policjanci z Komisariatu Policji III w Częstochowie zorganizowali debatę społeczną, która przebiegają pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ- Bezpieczny Senior ". Mundurowi do dyskusji poświęconej najistotniejszym zagrożeniom zdiagnozowanym między innymi dzięki „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” i programowi „Dzielnicowy bliżej nas” zaprosili mieszkańców.

W sali spotkań Parafia pw. św. Wojciecha w Częstochowie uczestniczyli mieszkańcy, przedstawiciele parafialnego klubu seniora oraz policjanci: specjalista Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie mł.asp. Kamil Sowiński który był koordynatorem debaty, Kierownik ogniwa Prewencji Komisariatu Policji III w Częstochowie asp. sztab Wojciech Sobczak oraz dzielnicowy z rejonu asp. sztab. Dawid Radecki. Podczas spotkania zaprezentowano najistotniejsze zagrożenia, jakie zdiagnozowano dzięki „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”, omówiono działania priorytetowe dzielnicowych, a także zwrócono uwagę na ich rolę w przygotowaniu i prowadzeniu przedsięwzięć z zakresu profilaktyki społecznej.

Prelekcje z tematyki zagrożeń oszustwami wobec osób starszych przeprowadził mł.asp. Karol Chereźniak, z Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie.

Spotkanie było również kolejną okazją do przypomnienia i zachęcenia do korzystania z nowych narzędzi komunikacji ze społeczeństwem takich jak „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” czy ułatwiająca nawiązanie szybkiego kontaktu z dzielnicowym aplikacja „Moja Komenda”.

Zgłaszane wnioski ze strony społeczeństwa będą teraz analizowane przez policjantów z Komisariatu Policji III w Częstochowie i posłużą min. do opracowania planów priorytetowych dla dzielnicowych. 

 

  • Wspólne zdjęcie policjanta i seniorów
  • Plakaty informacyjne
  • Policjant rozmawia z seniorami
Powrót na górę strony